Oko na rodaka: Co działo się w ostatni weekend 2019 roku?

Fabiański

Łukasz Fabiański / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Ostatni weekend kończącego się roku minął nam pod znakiem powrotu po kontuzji Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz West Ham United w spotkaniu z Leicester City obronił rzut karny, lecz mimo to nie zdołał uchronić swojego zespołu przed kolejną porażką, a swojego trenera przed zwolnieniem.

Pierwszy mecz po długiej kontuzji Łukasza Fabiańskiego miał słodko-gorzki smak. Zaczęło się od goryczy, gdy w 12. minucie Polak sfaulował rywala w polu karnym za co został ukarany żółtym kartonikiem. Fabiański zrehabilitował się jednak chwilę później, w wspaniałym stylu broniąc strzał Demaraia Graya, który wykonywał rzut karny w zastępstwie za nieobecnego Jamiego Vardy’ego. Niestety, nie dało to West Hamowi choćby punktu. “Młoty” przegrały z Leicester City 1:2, a kilka godzin po meczu zwolniony został trener West Ham United Manuel Pellegrini.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Crystal Palace.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Brighton.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut i obroniony rzut karny w przegranym 1:2 ligowym meczu z Leicester City. Dostał żółtą kartkę.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Brentfordem.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 5:4 ligowy mecz z Birmingham City.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Blackburn Rovers.

Kamil Grosicki (Hull City AFC – Championship) – 66 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z QPR.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 86 minut w wygranym 5:4 ligowym meczu z Birmingham City.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 5:4 ligowy mecz z Birmingham City.

Arabia Saudyjska

Michał Janota (Al-Fateh SC – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Al-Ittihad.

Irlandia Północna

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – rozpoczął w wyjściowym składzie przegrany 0:1 ligowy mecz z Dundela FC.

Nowa Zelandia

Filip Kurto (Western United FC – australijska A-League) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Wellington Phoenix.

Turcja

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Ankaragücü.

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w doliczonym czasie gry. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Yeni Malatyasporem.

Bartłomiej Pawłowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Yeni Malatyasporem.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Denizlisporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Ankaragücü.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – zszedł z boiska w 44. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z Instanbulsporem.

Walia

Arkadiusz Piskorski (Rhyl FC – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Prestatyn Town.

Włochy

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu ze Spezią.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu ze Spezią.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Pisą.