Premier League: Chelsea zwycięska w derbach Londynu

Niedzielne derby Londynu to była prawdziwa piłkarska uczta. Mecz może nie stał na najwyższym możliwym poziomie, ale tempo gry było piekielnie wysokie przez pełne 90 minut. Na Emirates nie zabrakło ostrej gry, ładnych akcji, błędów, a nawet spięć między zawodnikami. Bramkę otwierającą mecz zdobył Aubameyang, a dla Chelsea strzelali Jorginho i Abraham.

Początek meczu na Emirates zdecydowanie należał do piłkarzy Arsenalu. Ich przewaga w pierwszej połowie meczu była bezdyskusyjna, goście mieli olbrzymie trudności z przedostawaniem się pod bramkę Leno, i popełniali błędów w obronie. Seriami zbierali za to żółte kartki. Arsenal kontrolował przebieg meczu, i już w 13. minucie Aubameyang dał Kanonierom prowadzenie, po strzale głową z niewielkiej odległości. Gabończyka nie upilnował w tej sytuacji Emerson. W 33. minucie gry Lampard poprzestawiał nieco swój zespół. Za Emersona wprowadził Jorginho, i zmienił system gry na 4-3-3. Chelsea zaczęła grać o wiele lepiej, ale problem ze stwarzaniem sytuacji nie zniknął.

Druga opłowa była w zasadzie lustrzanym odbiciem pierwszej. Piłka w zasadzie nie opuszczała połowy Arenalu, goście atakowali, a gospodarze tylko się bronili. Chelsea grała dużo lepiej, ale miała problemy z wykańczaniem akcji. Nagroda za ciężką pracę przyszła w 83. minucie, kiedy to Jorginho z najbliższej odległości zapakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Trzy minuty później “the Blues” byli już na prowadzeniu. Abraham z Willianem wyprowadzili podręcznikowy wręcz kontratak, po którym Anglik strzelił bramkę na 2-1.

Ostatecznie Chelsea wygrała zasłużenie. Przez większą część meczu, bo w zasadzie od 35. minuty, to zespół Franka Lamparda prezentował wyższy poziom gry, i stwarzał sobie więcej sytuacji. Chelsea tym samym uciekła nieco rywalom w walce o 4 miejsce w tabeli, a Arsenal na dobre ugrzązł w dolnej połowie stawki. Oba zespoły zagrają następny mecz w środę. Arsenal zmierzy się z Manchesterem United, a Chelsea z Brighton.

Arsenal 1-2 Chelsea

Aubameyang 13′ – Jorginho 83′, Abraham 86′

Arsenal: Leno – Saka, Luiz, Chambers (Mustafi 23′), Maitland-Niles – Guendouzi, Ozil (Willock 75′), Torreira – Aubameyang, Lacazette, Nelson (Pepe 86′)

Chelsea: Kepa – Tomori (Lamptey 58′), Zouma, Rudiger – Emerson (Jorginho 33′), Kovacić (Hudson-Odoi 70′), Kante, Azpilicueta – Willian, Abraham, Mount