Oko na rodaka: Benedyczak, Kobylański i Szysz z golami

parmacalcio1913.com

Kolejne bramki w barwach swoich klubów strzelili Adrian Benedyczak, Martin Kobylański oraz Patryk Szysz.

Patryk Szysz w tym sezonie na 16 występów zaledwie trzykrotnie wychodził w podstawowym składzie Başakşehiru. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, by strzelić dwa gole na boiskach tureckiej ekstraklasy. Były pomocnik Zagłębia Lubin w spotkaniu z Kasımpaşa SK pojawił się na placu gry w 80. minucie. Wówczas na boisku był remis 1:1. Końcówka należała jednak do gości.

W doliczonym czasie gry Başakşehir na prowadzenie wyprowadził Deniz Türüç. W 11. minucie doliczonego czasu gry Polak dobił rywala. Szysz dobrze ustawił się w okolicy piątego metra i dobił piłkę odbitą przez bramkarza gospodarzy. Başakşehir po 19. kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Strata do liderującego Galatasaray wynosi osiem punktów.

Jeżeli pogłoski dotyczące zainteresowania Sassuolo Adrianem Benedyczakiem są prawdziwe, to po sobotnim spotkaniu z Perugią 22-latek znacznie poprawił swoje notowania. Napastnik Parmy już w 13. minucie wykorzystał dośrodkowanie Lautaro Valentiego i strzelił drugiego gola w tym sezonie włoskiej Serie B.

Było to pierwsze trafienie Polaka od połowy listopada i spotkania z Cittadellą. Parma ostatecznie wygrała 2:0 i na ten moment jest siódmą siłą Serie B. Benedyczak grał do 71. minuty, a na placu gry zastąpił go Woyo Coulibaly. Poza kadrą meczową Parmy znalazł się czekający na debiut w pierwszym zespole Bartłomiej Maliszewski.

Kręcący się w okolicach podium niemieckiej 3. Ligi monachijski TSV 1860 pewnie wygrał na swoim terenie ze znajdującym się w strefie spadkowej FSV Zwickau. Bawarczycy już po siedmiu minutach prowadzili 2:0. Kropkę nad i tuż przed przerwą strzałem głową postawił Martin Kobylański. Dla byłego młodzieżowego reprezentanta Polski była to trzecia bramka w tym sezonie. Grający w przeszłości m.in. w Lechii Gdańsk Polak zszedł z boiska po godzinie gry.

TSV po przerwie stracił jednego gola, jednak ostatecznie dowieźli komplet punktów. Ich strata do miejsca dającego prawo gry w barażach wynosi po 19. kolejce dwa punkty. Prowadzący w tabeli Elversberg odskoczył im już na 11 punktów, jednak zniwelowanie trzypunktowej różnicy nad drugim 1. FC Saarbrücken jest jak najbardziej realne.

Podsumowanie występów polskich zawodników (21 stycznia)

Albania

Ariel Borysiuk (KF Laçi – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:4 ligowym meczu z KF Vllaznia.

Anglia

Jan Bednarek (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Southampton.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – wszedł na boisko w 81. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Southampton.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Evertonem.

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Leicester City.

Jakub Stolarczyk (Leicester City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Brighton. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Southampton. Polski bramkarz czeka na debiut w pierwszym zespole.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Cardiff City.

Krystian Bielik (Birmingham City FC – Championship) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Preston North End.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 4:2 ligowy mecz z Coventry City.

Belgia

Aleksander Buksa (Oud-Heverlee Leuven – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Royale Union Saint-Gilloise.

Radosław Majecki (Cercle Brugge KSV – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z KV Oostende.

Cypr

Filip Majchrowicz (Páfos FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Dóxą Katokopiás. Polski bramkarz czeka na debiut w nowym klubie.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Ibiza – Segunda División) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Granadą.

Holandia

Bartosz Białek (SBV Vitesse – Eredivisie) – wszedł na boisko w 66. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z PSV Eindhoven.

Kacper Kozłowski (SBV Vitesse – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z PSV Eindhoven.

Bartłomiej Smolarczyk (FC Dordrecht – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała w lidze z Telstarem.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Knockbreda FC – druga liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Annagh United. Polak czeka na debiut w nowym klubie.

Niemcy

Jacek Góralski (VfL Bochum 1848 – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Herthą Berlin.

Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – 68 minut w wygranym 6:0 ligowym meczu z SC Freiburg.

Marcin Kamiński (Schalke 04 – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Eintrachtem Frankfurt.

David Blacha (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z rezerwami SC Freiburg.

Martin Kobylański (TSV München von 1860 – 3. Liga) – strzelił gola w wygranym 3:1 ligowym meczu z Zwickau. Grał do 64. minuty.

Rafał Koczor (SC Rot-Weiss Essen – 3. Liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z SC Verl. Czeka na debiut w pierwszym zespole.

David Kopacz (FC Ingolstadt 04 – 3. Liga) – wszedł na boisko w 24. minucie przegranego 3:4 ligowego meczu z Elversbergiem.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z rezerwami SC Freiburg.

Turcja

Patryk Szysz (İstanbul Başakşehir FK – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 3:1 ligowym meczu z Kasımpaşą. Wszedł na boisko w 80. minucie.

Mateusz Hołownia (Bandırmaspor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Tuzlasporem.

Walia

Dawid Szczepaniak (Flint Town United FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Pontypridd Town.

Włochy

Bartosz Bereszyński (SSC Napoli – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Salernitaną.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie A) – zszedł z boiska w 29. minucie z powodu kontuzji i dostał żółtą kartkę w wygranym 2:0 ligowym meczu z Lecce.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Salernitaną. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – wszedł na boisko w 69. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Sampdorią.

Marcin Listkowski (US Lecce – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Hellasem Verona.

Krzysztof Piątek (US Salernitana 1919 – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Napoli.

Mateusz Praszelik (Hellas Verona – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Lecce.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 86 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Salernitaną.

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – strzelił gola w wygranym 2:0 ligowym meczu z Perugią. Grał do 71. minuty.

Thiago Cionek (Reggina – Serie B) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Ternaną.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Genoą.

Filip Jagiełło (Genoa CFC 1893 – Serie B) – cały mecz na ławce. Genoa wygrała w lidze 2:1 z Benevento.

Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Genoą.

Bartłomiej Maliszewski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Perugią. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Ascoli.

Przemysław Wiśniewski (Venezia FC – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Südtirolem.

Szymon Fyda (FC Arzignano Valchiampo – Serie C) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Piacenzą.

Mikołaj Reclaf (Piacenza Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 z Arzignano Valchiampo. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.