Oficjalnie: Ze Gomes w Lechii Gdańsk

Ze Gomes

Ze Gomes został wypożyczony do Lechii Gdańsk z Benfiki Lizbona.

To 20-letni napastnik pochodzący z Portugalii. Jesienią grał w Portimonense, ale wystąpił tylko raz w lidze.

W drużynie ze stolicy Portugalii zadebiutował w sezonie 2016/2017. Wówczas pojawił się na murawie w meczach ligi portugalskiej, Pucharu Portugalii oraz Ligi Mistrzów. W 82. minucie wszedł na boisko w meczu wyjazdowym z Napoli, który Benfika przegrała 2:4. W latach 2017-2019 był podstawowym zawodnikiem Benfiki B, występującej na zapleczu Ligi NOS. W rundzie jesiennej obecnego sezonu został wypożyczony do Portimonense SC. W barwach klubu z Portimao rozegrał 8 meczów w lidze młodzieżowej, w których strzelił 4 bramki. Zagrał w dwóch meczach pierwszej drużyny Portimonense SC. W spotkaniu Ligi NOS spędził na murawie 38 minut, a w Pucharze Portugalii grał przez 61 minut – czytamy na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

Źródło: Lechia Gdańsk