Oficjalnie: USA już z nowym selekcjonerem!

espn.com

Dzisiaj informowaliśmy o tym, że federacja piłkarska USA pożegnała się z Jürgenem Klinsmannem, a kilkanaście godzin później już poznaliśmy jego następcę. Miejsce Niemca na ławce trenerskiej zajmie Bruce Arena. 62-letni amerykański trener miał już okazję prowadzić reprezentację swojego kraju w latach 1998-2006. Najlepszym osiągnięciem zespołu pod jego wodzą było dotarcie do ćwierćfinału podczas MŚ 2002 w Korei i Japonii. Po rozstaniu z reprezentacją Jankesów, Arena prowadził New York Red Bulls i Los Angeles Galaxy, z którego to właśnie przeniesie się do kadry. Oficjalnie ma przejąć zespół od 1 grudnia.

Prezydent amerykańskiej federacji piłkarskiej Sunil Gulati jest zadowolony z takiego obrotu spraw:

Bruce ma duże doświadczenie na międzynarodowym poziomie. Do tego wie, jakie wymagania stawia prowadzenie zespołu w eliminacjach MŚ. Przy wyborze trenera kierowaliśmy się tym, aby potrafił on zbudować drużynę odnoszącą sukcesy. Wierzymy, że z Brucem tak właśnie będzie.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.