Oficjalnie: Noah Okafor w Milanie, będzie zmiennikiem Olivera Giroud
23-letni Noah Okafor trafił do Milanu z Red Bull Salzburg za 14 milionów euro. Szwajcar podpisał umowę do czerwca 2028 roku.
Napastnik rozwijał się w FC Basel i zadebiutował w klubie w 2018 roku. Następnie w styczniu 2020 roku przeniósł się do Salzburga, gdzie rozegrał 110 meczów i strzelił 34 gole. Z Die Roten Bullen zdobył cztery tytuły austriackiej Bundesligi i trzy puchary Austrii.
Nowy zawodnik Rossonerich będzie nosić koszulkę z numerem 17. Okafor to szósty letni transfer Milanu po Christianie Pulisiciu, Rubenie Loftus-Cheeku, Tijjanie Reijndersie, Marco Sportiello i Luce Romero.
Głównie będzie rywalizować o miejsce z Olivierem Giroud, ale reprezentant Szwajcarii może również grać na lewym lub prawym skrzydle. Przybędzie do drużyny, która jest na przedsezonowym tourne w Stanach Zjednoczonych, gdzie Włosi zagrają z Juventusem, Realem Madryt i FC Barceloną.
Ambition 👊
Excitement 🤩
A special connection 🔟🤝1️⃣7️⃣Meet @noah_okafor 🗣️#ACMQuest #SempreMilan pic.twitter.com/UkBK9kDEiV
— AC Milan (@acmilan) July 22, 2023
-

AktualnościRobert Lewandowski ma pięć ofert. Czeka na wybory w Barcelonie przed ostateczną decyzjąDamian Nowacki / 12 lutego 2026, 20:34
-

AktualnościRobert Lewandowski blisko MLS? Chicago Fire proponuje dwuletni kontraktDamian Nowacki / 10 lutego 2026, 15:43
-

AktualnościYorel Hato w Chelsea: Młody obrońca podpisuje długoterminowy kontraktDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 16:00
-

AktualnościDouglas Luiz bliski powrotu do Premier League - Nottingham Forest zainteresowaneDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 14:23
-

AktualnościBryan Zaragoza na wypożyczeniu w Celta VigoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 13:36
-

AktualnościLuka Jović blisko powrotu do La Ligi z OviedoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 12:32





































