Oficjalnie: Leszek Bartnicki złożył rezygnację z funkcji prezesa GKS-u Tychy
W trakcie wtorkowego posiedzenia rady nadzorczej KP GKS Tychy S.A. Leszek Bartnicki złożył rezygnację. Prezes spółki poinformował pisemnie o swojej decyzji większościowego akcjonariusza. Sternik tyskiego klubu na stanowisku pozostanie do końca miesiąca.
- Dziękuję Leszkowi za jego pracę i wkład włożony w rozwój klubu w ostatnich latach. Chcę mu również podziękować za pracę wykonaną podczas procesu inwestycyjnego. Byliśmy zaskoczeni jego decyzją, którą ogłosił na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej. Życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. – mówi Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.
- Na razie zarząd będzie liczył dwóch członków, a rada nadzorcza zdecyduje, czy zostanie wybrany trzeci członek lub też nowy prezes – dodaje Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.
Leszek Bartnicki na stanowisko prezesa zarządu KP GKS Tychy został powołany w lipcu 2019 roku. Głównymi zadaniami sternika tyskiego klubu był rozwój Akademii Piłkarskiej oraz ugruntowanie pozycji zespołu w czołówce pierwszej ligi. W sezonie 2020/2021 tyszanie byli bardzo blisko awansu do ekstraklasy. „Trójkolorowi” na koniec ligowych zmagań zajęli trzecie miejsce i w półfinale baraży przegrali z Górnikiem Łęczna.
Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się również pucharowa kampania w 2020 roku. Na drodze do finału na PGE Narodowym w ćwierćfinale stanęła Cracovia, która w Tychach wygrała dopiero po dogrywce.
Drużyna GKS-u Tychy była sukcesywnie odmładzana. Wielokrotnie na boisku pojawiało się wielu wychowanków, a na ten moment w klasyfikacji Pro Junior System klub zajmuje pierwsze miejsce.
Progres zrobił również drugi zespół GKS-u Tychy. W ubiegłym sezonie tyszanie wygrali swoją grupę i dopiero w barażach o trzecią ligę przegrali z rezerwami Rakowa Częstochowa. Ponadto po raz pierwszy w historii klubu zespół U-17 zagrał w Centralnej Lidze Juniorów.
źródło: info.pras. gkstychy.info /
-

AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































