Oficjalnie: Ilkay Gundogan trafił do FC Barcelony
FC Barcelona oficjalnie ogłosiła pozyskanie doświadczonego pomocnika Ilkaya Gundogana na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru City.
Niemiecki zawodnik długo namawiany przez kataloński klub, a również Roberta Lewandowskiego, z którym spotkał się w Borussii Dortmund. Pomimo konkurencji ze strony Arsenalu, Arabii Saudyjskiej i samego Manchesteru City, to Duma Katalonii była w stanie przekonać do przeprowadzki.
Mateu Alemany poleciał do Monachium, żeby dogadać się z Gundoganem. 32-latek związał się z Katalończykami do lata 2025 roku z opcją na dodatkowe dwanaście miesięcy, która prawdopodobnie zostanie aktywowana w zależności od liczby występów.
W umowie zawarto również klauzulę odejścia o wartości 400 milionów euro. Gundogan docelowo ma zastąpić Sergio Busquetsa, który odszedł do Interu Miami. Urodzony w Gelsenkirchen zawodnik zdobył w zeszłym sezonie potrójną koronę z The Citizens - Ligę Mistrzów, Premier League oraz Puchar Anglii.
💙❤ @IlkayGuendogan is CULER! pic.twitter.com/DrbOOIMSLe
— FC Barcelona (@FCBarcelona) June 26, 2023
-

AktualnościRobert Lewandowski ma pięć ofert. Czeka na wybory w Barcelonie przed ostateczną decyzjąDamian Nowacki / 12 lutego 2026, 20:34
-

AktualnościRobert Lewandowski blisko MLS? Chicago Fire proponuje dwuletni kontraktDamian Nowacki / 10 lutego 2026, 15:43
-

AktualnościYorel Hato w Chelsea: Młody obrońca podpisuje długoterminowy kontraktDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 16:00
-

AktualnościDouglas Luiz bliski powrotu do Premier League - Nottingham Forest zainteresowaneDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 14:23
-

AktualnościBryan Zaragoza na wypożyczeniu w Celta VigoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 13:36
-

AktualnościLuka Jović blisko powrotu do La Ligi z OviedoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 12:32




































