Oficjalnie: FSV Mainz 05 bez trenera

Twitter.com/@1FSVMainz05

Jan Siewert został zwolniony z funkcji menedżera klubu z Moguncji. Trener przetrwał na stanowisku zaledwie trzy miesiące. 

Niemiecki szkoleniowiec pełnił rolę tymczasowego trenera po pożegnaniu z klubem Bo Svenssona.  Przed świętami podpisał z Mainz kontrakt do czerwca 2026 roku. 41-latek wygrał zaledwie jedno z dwunastu spotkań w których prowadził drużynę. Jedyne zwycięstwo odniósł w debiucie przeciwko RB Lipsk.

Po 21. kolejkach Mainz znajduje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Do miejsca dającego baraż o utrzymanie, które zajmuje FC Koeln, “Die Nullfünfer” tracą cztery punkty. Nowy trener zostanie zaprezentowany przez klub we wtorek.

Siewert wystosował kilka słów do kibiców po pożegnaniu z funkcją:

Chciałbym podziękować FSV Mainz 05 za prawie cztery lata, jest to dla mnie wyjątkowy klub. Poznałem tu wielu kolegów. Razem z moim sztabem szkoleniowym dałem z siebie wszystko, aby klub mógł pozostać w Bundeslidze. Niestety zabrakło nam też potrzebnego w tym wszystkim szczęścia. Życzę zespołowi i klubowi wszystkiego, co najlepsze, a przede wszystkim, aby utrzymali się w lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.