Oficjalnie: Dominik Szoboszlai zasilił FC Liverpool
FC Liverpool pozyskał pomocnika Dominika Szoboszlaiego z RB Lipsk za 70 milionów euro. Węgier związał się z The Reds do czerwca 2028 roku.
Angielski klub skorzystał z klauzuli odstępnego i został najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Byków. - Dla mnie zrobienie kolejnego kroku w takiej drużynie jest czymś wyjątkowym - powiedział Szoboszlai.
W zeszłym sezonie rozegrał 31 meczów w 1. Bundeslidze, strzelając sześć goli i notując osiem asyst. Do Lipsk przybył w 2021 roku z Salzburga. Będzie nosił koszulkę z numerem 8 w Liverpoolu, który w latach 2004-2015 nosił Steven Gerrard.
Szoboszlai został drugim transferem Liverpoolu w letnim okienku, po byłym pomocniku Brighton & Hove Albion, Alexisie Mac Allisterze. 22-latek w węgierskiej reprezentacji nosi kapitańską opaskę. Ma na koncie 31 meczów i siedem goli. Zespół Jurgena Kloppa w pierwszej kolejce Premier League zmierzy się w szlagierze z Chelsea na Stamford Bridge.
"For me it was perfect to make the next step in a club like this." ❤️
Watch Dominik Szoboszlai's first interview in full on @LFCTV GO 🎥
— Liverpool FC (@LFC) July 2, 2023
-

AktualnościRobert Lewandowski ma pięć ofert. Czeka na wybory w Barcelonie przed ostateczną decyzjąDamian Nowacki / 12 lutego 2026, 20:34
-

AktualnościRobert Lewandowski blisko MLS? Chicago Fire proponuje dwuletni kontraktDamian Nowacki / 10 lutego 2026, 15:43
-

AktualnościYorel Hato w Chelsea: Młody obrońca podpisuje długoterminowy kontraktDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 16:00
-

AktualnościDouglas Luiz bliski powrotu do Premier League - Nottingham Forest zainteresowaneDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 14:23
-

AktualnościBryan Zaragoza na wypożyczeniu w Celta VigoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 13:36
-

AktualnościLuka Jović blisko powrotu do La Ligi z OviedoDamian Nowacki / 31 lipca 2025, 12:32




































