
Oficjalnie: Dani Alves wolnym zawodnikiem. Czas na powrót do Europy?
Daniel Alves nie jest już zawodnikiem Sao Paolo. Po ponad dwóch latach może szukać nowego pracodawcy.
Choć boczny obrońca ma 38 lat, to w ostatnich sezonach nadal dbał o siebie i utrzymał wysoki poziom. Najlepszym podsumowaniem jest fakt, że z reprezentacją latem triumfował na Igrzyskach Olimpijskich, a we wrześniu zagrał przeciwko Peru. Stąd nie powinien narzekać na brak zainteresowania i oferty z Europy.
Z Sao Paolo rozstał się przez zaległości finansowe klubu wobec zawodnika. Pierwotnie miał grać tam jeszcze przez rok.
NOTA OFICIAL
O São Paulo Futebol Clube comunica que na data de hoje foi firmado um acordo para a rescisão do jogador Daniel Alves, que tinha vínculo com o clube até dezembro de 2022. pic.twitter.com/s7P18TtG5x
— São Paulo FC (@SaoPauloFC) September 17, 2021
Co dalej? Alves na pewno myśli o mistrzostwach świata w Katarze. Grając tam mógłby zamknąć klamrą wspaniałą kariere. W końcu to najbardziej utytułowany piłkarz, a w przeszłości reprezentował barwy Barcelony czy Paris Saint-Germain.
-
AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26
-
BrazyliaVitor Roque może wrócić do ojczyzny. Czeka na zielone światło
Kamil Gieroba / 24 lutego 2025, 11:06
-
BrazyliaSantos wypożyczy napastnika z Chelsea
Kamil Gieroba / 18 lutego 2025, 12:50
-
BrazyliaOjciec Neymara: Nasz projekt nie jest jedynie na pięć miesięcy
Kamil Gieroba / 17 lutego 2025, 11:00
-
BrazyliaOficjalnie: Marcelo kończy karierę
Kamil Gieroba / 6 lutego 2025, 14:36
-
BrazyliaSantos nie zwalnia. Sięga po piłkarza Juventusu
Kamil Gieroba / 29 stycznia 2025, 14:19