Oficjalnie: Chris Jastrzembski w B68 Toftir

ekstraklasa.org

Chris Jastrzembski zasilił szeregi beniaminka farerskiej ekstraklasy B68 Toftir.

Chris Jastrzembski jest nominalnym defensywnym pomocnikiem. 24-latek z pochodzenia jest Polakiem, ale większość życia, jak i  piłkarskiej kariery spędził w Niemczech. Wyjątek stanowi okres od lipca 2014 do sierpnia 2016 roku, kiedy to reprezentował barwy Bytowi Bytów. Ostatnio był piłkarzem Husumer SV, występującego w sekcji północnej niemieckiej Oberligi Schleswig-Holstein (piąty poziom rozgrywkowy). Jastrzembski w rundzie jesiennej trwającego sezonu wystąpił w czterech spotkaniach, w których strzelił dwie bramki.

Mierzący 1,82 cm wzrostu zawodnik postanowił zmienić otoczenie i dołączył do beniaminka Betri-deildin – B68 Toftir, którego piłkarzem jest inny Polak Łukasz Cieślewicz. Jastrzembski po przejściu obligatoryjnych testów medycznych parafował roczny kontrakt.

B68 Toftir awans do farerskiej ekstraklasy wywalczył po wygranym 3:2 meczu barażowym z AB Argir, czyli  przedostatnim zespołem w tabeli. Bohaterem spotkania został 21-letni Andri Benjaminsen, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

W przeszłości barwy B68 Toftir reprezentowali Michał Kokoszanek, Stanisław Sroczyński, Michał Przybylski, Jacek Przybylski i Tomasz Przybylski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *