Oficjalnie: Brooks zmieni klub

John Brooks

Zdjęcie: VfL Wolfsburg


John Brooks po pięciu latach opuści VfL Wolfsburg.

Amerykański defensor jest podstawowym zawodnikiem “Wilków”. Nie zdecydował się jednak na przedłużenie kontraktu, który wygasa mu wraz z końcem czerwca. 29-latek tłumaczy to chęcią podjęcia nowych wyzwań.

– Chciałbym podziękować osobom odpowiedzialnym w VfL Wolfsburg za pełne zaufania rozmowy, ale postanowiłem ponownie podjąć nowe wyzwanie. Miałem okazję grać w piłkę nożną na wysokim poziomie przez pięć lat. Oczywiście nie jest mi łatwo pożegnać się po tak długim czasie. Życzę drużynie i całemu klubowi wszystkiego najlepszego i dam z siebie wszystko dla VfL aż do ostatniego meczu – powiedział 45-krotny reprezentant USA.

Brooks właściwie od początku kariery jest związany z niemiecką piłką. Pierwsze kroki stawiał w barwach Herthy Berlin i to też stamtąd został zakupiony przez Wolfsburg w 2017 roku. Kwota transferu wyniosła wtedy siedemnaście milionów euro, co jest sporą jak na warunki Bundesligi i zakup defensora. Póki co nie wiadomo jak będzie wyglądać przyszłość Amerykanina. Prawdopodobnie całkowicie zmieni ligę i przeniesie się do Anglii lub Hiszpanii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.