Howard Webb reaguje po błędach VARu. John Brooks wycofany z dzisiejszych derbów Merseyside

Howard Webb

Zdjęcie: Gettyimages

Howard Webb robi porządki! Sędzia John Brooks został odsunięty od pełnienia obowiązków w wozie sędziów VAR podczas dzisiejszego derbowego starcia Liverpoolu z Evertonem oraz środowego zmagania pomiędzy Arsenalem i Manchesterem City.

Miniona kolejka nie była udana dla arbitrów, po raz kolejny ich rażące błędy znalazły się na ustach całego świata piłkarskiego. Nagłówki pierwszych angielskich gazet skradły gafy sędziowskie.

W sobotę po zremisowanym meczu Arsenalu z Brentfordem 1:1, Mikel Arteta grzmiał po kontrowersyjnej bramce Toneya, która zapewniła gościom punkcik i odebrała gospodarzą istotne dwa punkty w kontekście tytułu mistrzowskiego. Bramka Anglika została sprawdzona na wozie VAR, badano potencjalne przewinienie w starciu Pinnocka z Gabrielem Mangalhaesem, ale nie stwierdzono nieprawidłowości. Pojawiła się jeszcze kwestia potencjalnego spalonego Norgaarda, ale zespół VAR prowadzony przez Lee Masona zapomniał sprawdzić pozycji spalonej i uznał nieprawidłowo zdobytą bramkę.

Jeśli chodzi o sędziego Johna Brooksa, został usunięty z wozu VAR przez Howarda Webba z dzisiejszych derbów Merseyside oraz ze środowego starcia pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City. Brooks był sędziom VAR w sobotnim starciu Crystal Palace z Brighton (1:1) i zaliczył ogromną wpadkę.

33-latek źle narysował linię spalonego. Linia została wyznaczona od Jamesa Tomkinsa, który nie był ostatnim obrońcą, ale sędziowie to właśnie od niego narysowali linię spalonego. Za Tomkinsem był jeszcze Marca Guehi, który tak naprawdę powinien wyznaczał spalonego. Była to ogromna wpadka sędziów VAR, bo gola uznali.

Wobec decyzji Howarda Webba, dzisiejsze oraz środowe obowiązki VAR przejmą Andre Marriner i David Coote. Liverpool zmierzy się dzisiaj z Evertonem o godzinie 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.