Oficjalnie: Aleksandar Rogić szkoleniowcem Arki Gdynia

arka.gdynia.pl

Po rozstaniu się z Jackiem Zieliński, Arka Gdynia zatrudniła Aleksandara Rogicia. Kontrakt serbskiego trenera będzie obowiązywać do końca sezonu 2020/2021.

Ostatnim klubem jakim prowadził była estońska FC Levadia Tallinn, z którą w 2018 roku zdobył Superpuchar oraz Puchar kraju. Początkowo następcą Jacka Zielińskiego miał zostać Wojciech Stawowy, lecz rozmowy między oboma stronami nie przyniosły efektów, “żółto-niebiescy” również starali się pozyskać 39-letniego Czecha Davida Holoubka.

Karierę trenerską z seniorami rozpoczynał w sezonie 2007/08 w klubie FC Floriana na Malcie. W 2011 r. pracował jako asystent trenera Ghany Gorana Stevanovica oraz brał udział w Pucharze Narodów Afryki 2012, gdzie drużyna zajęła czwarte miejsce. Od grudnia 2012 do grudnia 2013 r. ponownie pracował jako asystent z Radomirem Anticem w chińskim Shandong Lunenang, z którym zdobył wicemistrzostwo Chin. We wrześniu 2014 r. wrócił jako asystent do reprezentacji Serbii prowadzonej przez Dicka Advocaata, a następnie w styczniu 2015 r. ponownie do ligi chińskiej i Radomira Antica w zespole Hebei CFFC.

źródło: arka.gdynia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *