Brazylia remisuje z Senegalem w meczu towarzyski

Brazylia mimo wielu okazji nie dała rady pokonać Senegalu

Jollof Sports (Twitter)

Brazylia zremisowała z Senegalem 1:1 w meczu towarzyskim. Gola dla Canarinhos strzelił Roberto Firmino, do remisu doprowadził Famara Diédhiou.

Gdy drużyny w Europie walczą o awans na Euro, to ekipy z innych kontynetów grają mecze towarzyskie. W jednym z nich Brazylia podejmowała Senegal. Obie drużyny potraktowały ten sparing poważnie i wyszły w najmocniejszych składach.

Brazylijczycy pierwszy raz zaatakowali w 9. minucie i już wtedy wyszli na prowadzenie. Gabriel Jesus podał w pole karne do Roberto Firmino, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i podciął nad nim piłkę. Okazję do zdobycia gola wyrównującego miał Idrissa Gueye, który zdecydował się na udrzenie sprzed pola karnego, jednak minimalnie się pomylił. Na listę strzelców mógł wpisać się także Sadio Mané, ale dobrze po jego uderzeniu interweniował Ederson. W doliczonym czasie gry drużyna z Afryki otrzymała rzut karny. Mané przedostał się w szenastkę i tam został sfaulowany przez Marquinhosa. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Famara Diédhiou i umieścił piłkę tuż przy słupku. Do przerwy Brazylia remisowała z Senegalem 1:1.

Na początku drugiej połwy sprzed pola karnego strzelał Philippe Coutinho, ale fatalnie kopnął w trybuny. W 69. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Neymar, lecz z rzutu wolnego uderzył minimalnie niecelnie. W końcówce spotkania to drużyna z Afryki mogła wyjść na prowadzenie za sprawą Pape Ndiaye, pomocnik Senegalu zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale Ederson bez problemu chwycił futbolówkę. W 90. minucie po raz kolejny okazję miał Neymar, ponownie strzelał z rzutu wolnego, ale tym razem Alfred Gomis pewnie chwycił futbolówkę i ostatecznie Brazylia zremisowała z Senegalem 1:1.