Nowy tymczasowy szkoleniowiec Tottenhamu: Nie ma żadnego kryzysu
Pełniący obowiązki pierwszego szkoleniowca Tottenhamu Hotspur do końca sezonu, Cristian Stellini, nie zgadza się z powszechną opinią publiczną dotyczącą "Kogutów". Włoch jasno stwierdził, że w jego drużynie nie ma żadnego kryzysu.
Tottenham Hotspur oficjalnie ogłosił zakończenie współpracy z Antonio Conte. Jego odejście nie było zaskoczeniem. Całe środowisko piłkarskie zdawało sobie sprawę, że Włoch pożegna się z pracą w klubie z północnego Londynu po publicznej krytyce, którą skierował w stronę swoich zawodników oraz zarządu. Klub z Premier League do końca sezonu poprowadzi asystent Cristian Stellini.
- Kiedy podejmujesz najlepsze decyzje, nie jesteś w kryzysie. Myślę, że wszyscy są rozczarowani względem tego, jak klub funkcjonuje i w jaki sposób decyzje są podejmowane. Coś musi się w tej kwestii zmienić - przyznał tymczasowy szkoleniowiec Tottenhamu i dodał:
- Zadzwonili do mnie, żeby mnie poinformować o podjętej przez nich [zarząd] decyzji. Powiedzieli, że jeśli zaakceptuję propozycję pracy, obejmę funkcję pierwszego szkoleniowca. Przyjęłem ofertę, nie widziałem w niej żadnego problemu - podkreślił.
Walka o czołową czwórkę jest zacięta. Wydaje się, że w grze o czwarte miejsce pozostały takie drużyny, jak Tottenham, Newcastle, Liverpool oraz Brighton. Obecnie "Koguty" plasują się na miejscu zapewniającym udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jednak czy Stellini bedzie w stanie utrzymać to miejsce do końca obecnych rozgrywek, biorąc pod uwagę nierówną formę Tottenhamu?
"Koguty" mają do rozegrania jeszcze 10 spotkań w Premier League. W trakcie nich zmierzą się z bezpośrednymi rywalami do walki o czwartą pozycję:
- Tottenham - Brighton (8 kwietnia o godz. 16:00)
- Newcastle - Tottenham (23 kwietnia o godz. 15:00)
- Liverpool - Tottenham (30 kwietnia o godzinie 17:30)
"When you take decisions for the best you are not in crisis."
It's been a turbulent week for Spurs but acting head coach Christian Stellini has played it down.
More ⬇️#BBCFootball
— BBC Sport (@BBCSport) March 31, 2023
Pierwszy sprawdzian Cristiana Stelliniego odbędzie się w poniedziałek (3 kwietnia) o godzinie 21. Przeciwnikiem Tottenhamu będzie Everton.
-

AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































