Nowy selekcjoner przekona Messiego do powrotu?

http://www.thehindu.com/

Edgaro Bauza – nowy selekcjoner reprezentacji Argentyny wyleciał w poniedziałek do Barcelony aby spotkać się z Leo Messim oraz Javierem Mascherano.

Bauza ma dzisiaj przybyć do Barcelony i wrócić do Buenos Aires dopiero w piątek. Bauza wierzy, że wróci do Argentyny z nadzieją na powrót Messiego do reprezentacji w najbliższej przyszłości.

– Odczucia są dobre, ale nie przyjeżdżam po to, aby przekonywać Messiego do czegokolwiek, tylko po to, aby opowiedział mi o swojej frustracji i aby przekazać mu moją wizję prowadzenia reprezentacji. Chcę, żeby dzięki temu czuł się lepiej, i zobaczymy, czy zmieni decyzję podjętą po finale Copa América – powiedział Bauza do dziennikarzy na barcelońskim lotnisku El Prat.

– Spotkamy się w ciągu najbliższych 48 godzin – zapewnił Edgardo Bauza, potwierdzając tym samym, że na pewno dojdzie do rozmowy pomiędzy nim a Leo Messim.

W tym momencie Messi podtrzymuje swoje zdanie, by nie wracać do reprezentacji. Jego koledzy wyczekują spotkania jego i Bauzy, licząc, że selekcjoner namówi go do powrotu.

Leo Messi zrezygnował z gry w reprezentacji Albicelestes po czerwcowej porażce w finale Copa America z Chile. Dla Argentyńczyka była to czwarty przegrany reprezentacyjny finał.

Zaczęło się 15 lipca 2007 roku, gdy w Maracaibo Argentyńczycy przegrali gładko 0:3 finał mistrzostw Ameryki z Brazylią. Na następny musiał czekać aż siedem lat gdy Argentyna przegrała 0:1 finał mistrzostw świata z reprezentacją Niemiec. Po roku Argentyna przegrała finał Copa America z Chile po rzutach karnych. Wtedy Messi był jedynym z graczy Albicelestes, który “jedenastkę” wykorzystał.


1 thought on “Nowy selekcjoner przekona Messiego do powrotu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.