Udostępnij:

Niesamowity Modrić! Chorwacja pokonuje Polskę w Osijeku (WIDEO)

Chorwacja pokonała Polskę 1:0 w meczu drugiej kolejki Ligi Narodów.

Michał Probierz dokonał kilku korekt w składzie w porównaniu do spotkania ze Szkocją. Wiadomo było już wcześniej, że na bramce szansę dostanie tym razem Łukasz Skorupski. Oprócz niego w podstawowej jedenastce pojawili się również m.in. Jakub Kamiński czy Mateusz Bogusz. Na papierze wydawało się, że Probierz decyduje się na mocno kreatywne zestawienie z przodu.

Tego wieczora błyszczał przede wszystkim Luka Modrić. Pomocnik Realu Madryt miał świetną okazję w pierwszej połowie, uderzył zza pola karnego i niewiele się pomylił. Często zagrażał również Igor Matanović .

Wejście w drugą połowę mocno przypominał scenariusz z Glasgow. Ponownie biało-czerwoni mieli duże problemy. W 52. minucie gospodarze wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego. A pewnie wykorzystał stały fragment gry Modrić. Zdecydowanie MVP tego wieczora.

Polacy rzadko dochodzili do sytuacji podbramkowych. Najlepszą w 70. minucie miał Robert Lewandowski, który trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Chorwacja wygrała 1:0, a podopieczni Probierza te wrześniowe mecze Ligi Narodów kończą z trzema punktami na koncie.