Niepewna sytuacja Kyliana Mbappe – Dojdzie do transferu?

Le Parisien

Liverpool dołączył do Realu Madryt oraz Barcelony w wyścigu po napastnika Paris-Saint Germain.

Mistrz Francji jest niemalże pewien, co do przyszłości Kyliana Mbappe. Wszystkie spekulacje dotyczące przeprowadzki Francuza do Liverpoolu, czy Realu Madryt zostały skreślone. Zdobywca Pucharu Świata od dawna kojarzony jest z transferem na Santiago Bernabeu, czy Anfield Road. Jeżeli Kylian nie będzie mógł dojść do porozumienia ze swoim obecnym klubem w sprawie przedłużenia współpracy to jedynie wtedy skupi się na znalezieniu nowego pracodawcy. Wielkim zwolennikiem 22-latka jest szkoleniowiec “The Reds” Jurgen Klopp, który widziałby go u siebie w drużynie.
Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi jest zdeterminowany i dołoży wszelkich starań, aby zatrzymać swoją gwiazdę na Parc des Pricnes, gdyż jego kontrakt wygasa w 2022 roku.

Fabrizio Romano potwierdził, że prezes PSG optymistycznie spogląda na przyszłość Mbapee:

– Negocjuje kontrakt z Paris Saint-Germain. Prezes Al Khelaifi jest optymistycznie nastawiony, co do trwających rozmów. Posiada sporą dawkę pieniędzy, co sprawia, że z łatwością będzie mógł zatrzymać Mbappe w Paryżu. Oczywiście wiele zależy od samego zawodnika, ponieważ kiedy rozmawiasz z Neymarem, czy Mbappe to wiesz, że nie możesz im zaproponować normalnego kontraktu.

Romano dodał, że kilka uznanych marek jest skłonnych do zaoferowania lukratywnego kontraktu Francuzowi, gdyby ten nie doszedł do porozumienia z PSG:

– Jeśli Mbappe nie zostanie w Paryżu to na pewno otrzyma kilka ofert z wielkich klubów. Wszystkie czołowe drużyny są gotowe, aby przedstawić mu kontrakt. Nie mam tutaj na myśli wyłącznie Liverpoolu, Barcelony, czy Realu Madryt. W tym momencie głównym celem PSG jest zatrzymanie swoich gwiazd. Nie wiele wskazuje na to, aby obecny szkoleniowiec chciał przeprowadzić jakieś transfery.

Kylian Mbappe w barwach PSG rozegrał 144 spotkaniach zdobywając w nich 104 bramki. Warto wspomnieć, że do Paryża przeniósł się z Monaco w 2018 roku za kwotę 130 milionów funtów. W trwającym sezonie Ligue 1 wystąpił w 15 spotkaniach, w których zdobył 12 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *