Mikel Arteta szczerze o sytuacji Eddiego Nketiaha i Baloguna

Po odejściu Sebastiena Hallera priorytetem West Hamu stał się napastnik Arsenalu, Eddie Nketiah.

Kanonierzy stoją przed podjęciem kilku ważnych decyzji dotyczących przyszłości swoich piłkarzy. W ubiegłym tygodniu do londyńskiego zespołu dołączył środkowy obrońca Herthy Berlin, Omar Rekik który przeniósł się za kwotę 500 tysięcy funtów. Tunezyjczyk dołączył do drużyny U-23, gdzie ma poznać smak brytyjskiego futbolu.

Według Fabrizio Romano, Arsenal nie jest zainteresowany sprzedażą Eddiego Nketiaha, który we wszystkich rozgrywkach zdobył pięć bramek (20 występów). Kanonierzy mogą stracić kolejnego wychowanka, a mowa tutaj o Folarinie Balogunie, którego kontrakt wygaśnie pod koniec trwającego sezonu.

Szkoleniowiec Mikel Arteta poprosił swojego podopiecznego o pozostanie na Emirates Stadium:

– Potrzebujesz podpisu na trzech stronach, aby dopiąć współpracę. Na pewno klub chce podpisać z nim umowę, zawodnik chce pozostać, ale nie jestem przekonany, co do jego agenta. Negocjujemy z agentem piłkarza, który chce pozostać w klubie, więc musimy dojść do porozumienia. Mówię wam, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby go tutaj zatrzymać. Miejmy nadzieję, że z drugiej strony zostanie wykonany taki sam wysiłek. Najważniejsze jest dobro zawodnika, pozostanie w klubie, w którym można odnieść sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *