Nieoczekiwany kandydat zostanie selekcjonerem reprezentacji Anglii?

squawka.com

Kilka dni temu Sam Allardyce został zwolniony z pełnienia funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii. Znamy już nazwisko jego prawdopodobnego następcy. Jest ono dużym zaskoczeniem.

Sam Allardyce nie jest już trenerem reprezentacji Anglii. Po zaledwie 67 dniach stracił pracę z powodu korupcyjnego skandalu. Tymczasowym następcą został Gareth Southagate, były trener młodzieżowych kadr Anglii.
Więcej o skandalu przeczytasz TUTAJ

Znamy już nazwisko kandydata na stanowisko trenera Anglików. Jest ono zaskakujące, a brzmi Ralph Rangnick. Według informacji “The Telegraph” FA poważnie myśli o kandydaturze przedstawionego człowieka. Ale zaraz, kim jest ów Ralph Rangnick? Rozwieję zatem falę niepewności co do jego osoby.

W Anglii jest praktycznie nieznany. Nie można tak powiedzieć o jego sytuacji w Niemczech, gdzie obecnie jest dyrektorem sportowym w Red Bull Leipzig. W minionym sezonie pracował w tym klubie jako menedżer i poprowadził zespół do awansu do Bundesligi. Jego długa i pozytywna kariera piłkarska pozwoliła mu na prowadzenie kilku świetnych drużyn, m. in. Hoffenheim , Stuttgart, Hannover i Schalke.

Jest on uporządkowanym trenerem z zasadami. Przykładem tego może być sytuacja z 2010 roku, kiedy zrezygnował z pracy w Hoffenheim po tym, jak zarząd klubu sprzedał bez jego zgody Luiza Gustavo do Bayernu Monachium.

Przejdźmy do sukcesów. W sezonie 2010/11 sięgnął po DFB Pokal z Schalke, a kilka miesięcy potem zdobył Superpuchar Niemiec. W sezonie 2001/02 wygrał 2. Bundesligę z Hannoverem, a w 2000 roku zwyciężył w Pucharze Intertoto ze Stuttgartem.

Jak prezentuje się jego styl taktyczny? Otóż stawia nacisk na ofensywny futbol. Niewątpliwie ma dla niego znaczenie siła i boiskowa agresja u zawodników. Taktyka Rangnicka jest podobna do wysoko ustawionego pressingu drużyny Liverpoolu z ubiegłego sezonu. Angielscy kibice mogą oczekiwać podobnych rozwiązań w grze reprezentacji. Zdecydowanie jest przeciwnikiem długiej piłki – preferuje krótkie, szybkie i mocne podania.

Nieoczekiwany kandydat, jakim jest Ralph Rangnick może dużo namieszać w Anglii. Ma swój niepowtarzalny styl i swoje zasady, które mogą uświetnić tę kadrę. Nie będzie tolerował żadnych wybryków i nieposłuszeństwa piłkarzy. Dodatkowo potrafi fantastycznie zmotywować zespół.

Podsumowując, Ralph Rangnick może pomóc w osiągnięciu sukcesów, lecz aby tak się stało, zawodnicy muszą być gotowi postawić krok do przodu, nauczyć się i grać jego stylem gry. Gdy te warunki zostaną spełnione, drzwi do “pokoju sukcesów” otworzą się automatycznie.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *