Nice I Liga: Zwycięstwo Chrobrego w hicie kolejki

Piłkarze Chrobrego Głogów pokonali Odre Opole 2:0 (1:0) w meczu 11. kolejki Nice I Ligi i awansowali na pozycję lidera.

Mecz rozpoczął się dwadzieścia minut później niż to planowano, ponieważ kibice Odry Opole chcieli wtargnąć na stadion bez biletów.

W pierwszych minutach przy piłce głównie byli gospodarze, jednak nie potrafili pokonać bramkarza gości. Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy dopiero po pół godziny gry. Michał Ilków Gołąb mocno uderzył, jednak nie dał rady zaskoczyć Tobiasza Weinzettela. W końcówce pierwszej połowy sędzia podyktował karny dla Chrobrego, były duże wątpliwości czy ta jedenastka była słuszna. Odpowiedzialność za wykonanie rzutu karnego wziął na siebie Mateusz Machaj i nie pomylił się.

Druga połowa zaczęła się od kontrataku Chrobrego. Dośrodkowanie Mateusza Machaja do Konrada Kaczmarka, mocny strzał z główki i kapitalna interwencja bramkarza gości. W minucie siedemdziesiątej świetną sytuację sam na sam mieli piłkarze Odry, konkretnie Rafał Brusiło, jednak uderzył w trybuny. Nieco później dobrą okazję miał Mateusz Machaj, jego strzał wylądował na bocznej siatce .  W 90. minucie ładne uderzenie sprzed pola karnego oddał Bartosz Machaj, który przeleciał tuż obok słupka. Jeszcze tuż przed gwizdkiem Chrobry wyprowadziło kolejny atak. Bartosz Machaj dograł w pole karne, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła pod nogi Damiana Kowalczyka który wpakował ją do siatki.