Nice I liga: GKS Katowice ucieka ze strefy spadkowej!

W meczu 12. kolejki Nice I ligi, Podbeskidzie przegrało na własnym boisku z GKS-em Katowice 1:2. Tym samym goście przerwali serię czterech zwycięstw z rzędu ekipy z Bielska-Białej. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Katowiczanom opuścić strefę spadkową.

Skazywani na pożarcie goście dzielnie się przeciwstawili rozpędzonej ekipie Podbeskidzia. Jednak początek spotkania nie zanosił takiego obrotu sprawy, bowiem atakujący raz za razem gospodarze wyszli na prowadzenie. Autorem trafienia był Paweł Oleksy. Starta bramki podziałał motywująco na piłkarzy GKS-u i dość szybko odpowiedzieli. W 31. minucie do siatki trafił Dawid Plizga. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, do siatki trafił Adrian Błąd i niespodziewanie zapewnił komplet punktów gościom.

14.10.2017, 12. kolejka Nice I ligi, Stadion Miejski w Bielsku-Białej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice 1:2 (1:1)

Paweł Oleksy 24′ – Dawid Plizga 31′, Adrian Błąd 90+2′

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak – Paweł Oleksy (Marcin Sierczyński 46′), Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Moskwik – Miłosz Kozak (Szymon Sobczak 83′), Adrian Rakowski, Łukasz Hanzel, Dimityr Ilijew, Łukasz Sierpina – Valērijs Šabala (Paweł Tomczyk 67′).

Katowice: Sebastian Nowak – Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Tomasz Midzierski, Mateusz Mączyński – Adrian Błąd, Peter Šulek, Dawid Plizga (Tomasz Foszmańczyk 78′), Armin Ćerimagić (Andreja Prokić 78′), Paweł Mandrysz (Oktawian Skrzecz 69′) – Wojciech Kędziora.

Żółte kartki: Łukasz Hanzel – Mateusz Kamiński.

Sędzia: Yusuke Araki (Japonia)