La Liga: Real z trudem wygrał z Getafe

Cristiano Ronaldo

uefa.com

W sobotnie popołudnie Real Madryt pokonał Getafe 2:1 w meczu w ramach ósmej kolejki La Liga.

Dla Zinedine Zidane’a był to jubileuszowy, bowiem setny mecz za sterami “Królewskich”. I wydawało się, że jego drużyna powinna sobie poradzić bez większych problemów z Getafe. “Los Galacticos” miało wyraźną przewagę, ale dopiero w 39. minucie udokumentowali to bramką Karima Benzemy.

Gospodarze niespodziewanie wyrównali na początku drugiej połowy. W 56. minucie bramkę zdobył Jorge Molina, choć można było doszukiwać się spalonego w tej sytuacji. Nieco ponad kwadrans później mógł odpowiedzieć Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zmarnował jednak fantastyczne podanie Isco, przestrzeliwując z bliska. CR7 odblokował się wreszcie tuż przed końcem, strzelając na 2:1 i ustalając wynik.

14.10.2017, 8. kolejka La Liga,Coliseum Alfonso Perez

Getafe CF: Vicente Guaita – Damian Suarez, Dakonam Djene, Juan Cala, Vitorino Antunes – Mauro Arambarri (Bruno Gonzalez 84′), Markel Bergara – Alvaro Jimenez (Francisco Portillo 15′), Faycal Fajr, Amath N’Diaye (Mehdi Lacen 67′) – Jorge Molina.

Real Madryt: Kiko Casilla – Achraf Hakimi, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo (Theo Hernandez 72′) – Lucas Vazquez (Isco 72′), Marcos Llorente, Toni Kroos, Marco Asensio – Karim Benzema (Borja Mayoral 81′), Cristiano Ronaldo.

Żółte kartki: Arambarri (Getafe) oraz Kroos, Nacho, Theo Hernandez (Real).

Sędzia: Martinez Munuera.