albicelestes.pl

Dzisiaj zainaugurowała swoje mecze grupa B Mistrzostw Świata U-20 w Nowej Zelandii. W obydwu meczach grupy B padły wyniki remisowe.

Dokładnie o 6 rano czasu polskiego swój mecz rozegrały drużyny Argentyny i Panamy. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a na tablicy wyników widniało 2:2. Pierwsi na prowadzenie wyszli następcy Leo Messiego po bramce skrzydłowego Atletico Madryt, Angela Correa. Na odpowiedź nie było trzeba długo czekać. Już pięć minut później wyrównał Jhamal Rodriguez. Do przerwy już nic się nie zmieniło. Po zmianie stron znów pierwszy cios zadali Argentyńczycy. Katem przeciwników znów został Correa. Tradycyjnie w tym spotkaniu 5 minut później znów był remis. Tym razem do siatki Batalla trafił obrońca, Fidel Escobar. Z jedno punktu nie będą zbytnio cieszyć się zawodnicy z Argentyny, gdyż uznawani są nie tylko do wygrania grupa, lecz także do całego turnieju.

Argentyna 2:2 Panama

Angel Correa (14′, 79′) – Jhamal Rodriguez (19′, 84′)

W drugim meczu na boisko wybiegli piłkarze z Ghany oraz Austrii. Zawodnicy wiedzieli, że zwycięstwo da im prowadzenie w grupie, lecz żadna z drużyn nie wykorzystała tego. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W pierwszej części spotkania zawodnicy obydwu narodowości próbowali szczęścia z dystansu. Za każdym razem bramkarze byli górą. Po zmianie stron, po zamieszaniu w polu karnym na prowadzenie wyszła Austria po bramce Bernda Gschweidla. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się mecz, lecz w 90 minucie z rzutu karnego trafił Yaw Yeboah.

Ghana 1:1 Austria

Bernd Gschweidl (50′) 0 Yaw Yeboah (90′ – rzut karny)