MŚ: Polacy pewnie rozbijają Rumunię. Jesteśmy liderem grupy!

Kamil Chmielewski

Reprezentacja Polski pewnie wypunktowała Rumunów i wygrała 0:3! Bramki dla Polaków strzelali: Grosicki i dwa razy Lewandowski. Dzięki wygranej Azerbejdżanu nad Czarnogórą (3:2)Polacy z 10 punktami są liderami grupy E!

Reprezentacja Polski wyszła z prostym założeniem – dominacji rywala. Po pierwszej połowie możemy śmiało powiedzieć, że plan został zrealizowany. Przez większą część pierwszej połowy piłka była na połowie Rumunów. Polacy mając piłkę przy nodze wykorzystali sytuacje i w 11 minucie po indywidualnej akcji bramę dla Polaków zdobył Kamil Grosicki. Po tej bramce Rumuni zaczęli grać nerwowo, a nasza reprezentacja przeniosła ciężar gry na połowę Rumunów. Jedyną groźną akcję Rumuni mieli po strzale Stanciu. Polacy natomiast atakowali o wiele częściej. Szansę na bramkę mieli między innymi Błaszczykowski czy Grosicki.

W drugiej połowie zgodnie z przewidywaniami Rumuni ruszyli do ataku. Polacy mieli olbrzymie problemy z operowaniem piłki i mało brakowało a stracilibyśmy bramkę! Niestety obok boiskowych emocji były też pewne nieprzyjemności. Robert Lewandowski w okolicach 60 minuty został ogłuszony przez petardę, która była rzucona niemal pod jego nogi (rzut rożny).  Jednak Robert był w stanie kontynuować i na “kibicach” Rumunów odegrał się w sportowy sposób – wbijając im dwie bramki. Pierwsza z nich była po kontrze, gdzie Robert strzelał po dłuższym słupku, druga natomiast z rzutu karnego. Polska po czterech meczach z 10 punktami jest liderem grupy E i do meczów w przyszłym roku przystąpi w dobrych nastrojach.

Rumunia 0:3 Polska

Strzelcy: – |`11 0:1 11.Grosicki, `82 0:2 9.Lewandowski, `91 0:3 9.Lewandowski

Skład Rumunii:12.Tatarusanu, 3.Tosca, 6.Chiriches, 21.Grigore, 2.Benzar, 15.Marin, 5.Hoban(`45 18.Perpelita), 7.Chipciu 8.Popa(`45 9.Andone), 23.Stanciu(`82 13.Keseru), 9.Stancu

Skład Polski:22.Fabiański, 2.Pazdan, 3.Jędrzejczyk, 15.Glik, 20.Piszczek, 10.Krychowiak, 11.Grosicki(`89 17.Peszko), 8.Linetty(`70 5.Mączyński), 19.Zieliński(`80 7.Teodorczyk), 9.Lewandowski

Żółte kartki: (52)Benzar, (69)Sapunaru, (79)Andonde | –