Dania pewnie wygrywa u siebie

Źródło: UEFA.com

Wynikiem 4:1 zakończyło się piątkowe spotkanie pomiędzy Danią, a Kazachstanem. Wygrana gospodarzy była pewna, mecz był przez nich kontrolowany przez pełne 90 minut.

Strzelanie rozpoczął Andreas Conrnelius w 15 minucie starcia. Sprytnie wyprzedził obrońców i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Radość Duńczyków była jednak tylko chwilowa. Już po ok. 120 sekundach, silnym strzałem z lewej nogi popisał się Gafurzhan Suyumbaev. Frederik Ronnow w tej sytuacji mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Pierwsza połowa nie zakończyła się jednak remisem. W 36 minucie do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Christian Eriksen i pewnie wykonał rzut karny. Po 45 wynik na tablicy wskazywał 2:1

W 78 minucie gospodarze podwyższyli wynik spoktania. Strzał po “długim rogu” okazał się nie do obrony przez Stasa Pokatilova. W ostatniej minucie, gola ustalającego wynik zdobył Christian Eriksen. Trzeba przyznać, że akcję poprowadził w kapitalnym stylu łudząco przypominającym bramki zdobywane przez Leo Messiego.