MŚ 2022: Ghana lepsza od Korei! Pięć bramek w meczu, show Kudusa

Kudus

Grad bramek zobaczyli kibice w meczu Korei Południowej z Ghaną. Bohaterami spotkania Mohammed Kudus i Cho Gue-sung, którzy zdobyli po dwie bramki dla swoich drużyn.

Do przerwy wydawało się, że to raczej będzie spokojna wygrana ekipy z Afryki. W 24. minucie wynik otworzył Mohammed Salisu, a niedługo później rezultat podwyższył Mohammed Kudus i było 2:0.

Po przerwie obudziła się Korea, a konkretniej Cho Gue-sung, który w przeciągu trzech minut zdobył dwie bramki i mieliśmy remis. Ghana nie dała za wygraną i w 69. minucie decydującą bramkę zdobył Kudus, który znakomicie spisuje się podczas tego mundialu. Obydwa zespoły szukały jeszcze swoich okazji, ale ostatecznie Ghana wygrała 3:2.

Ghana dzięki temu zwycięstwu ma teraz trzy punkty na koncie. Afrykanie zapewne liczą teraz na to, by Portugalia pokonała wieczorem Urugwaj, inaczej sytuacja w grupie H mocno się skomplikuje i wyrówna.

Mistrzostwa Świata, faza grupowa [2/3]

Korea Południowa – Ghana 2:3 (0:2)

Bramki: 58. Cho Gue-sung (Lee Kang-in), 61. Cho Gue-sung (Jin-su) – 24. Salisu, 34. Kudus (J. Ayew), 69. Kudus (G. Mensah)

Korea Południowa: Seung-gyu – Kim Moon-hwan, Kim Min-jae (90+2. Kwon Kyung-won), Young-gwon, Jin-su – Hwang In-beom, Jung Woo-young (78. Hwang Ui-jo), Kwon Čang-hoon (57. Lee Kang-in) – Jeong Woo-yeong (46. Na Sang-ho), Cho Gue-sung, Heung-Min (C).

Ghana: Ati-Zigi – Lamptey (79. Odoi), Amartey, Salisu, G. Mensah (88. Rahman) – Samed, Partey, Kudus (82. Djiku) – A. Ayew (79. Kyereh), Iñ. Williams, J. Ayew (C) (78. Sulemana).

Żółta kartka – Korea Płd.: Jung Woo-Young, Kim Young-Gwon. Ghana: Daniel Amartey, Tariq Lamptey.

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia). Widzów 43 983.