
Montreal rezygnuje z organizacji piłkarskiego mundialu 2026
Kanadyjska Federacja Piłkarska poinformowała na oficjalnej stronie internetowej, że Montreal wycofał swoją kandydaturę jako miasta-gospodarza mistrzostw świata w 2026 roku.
Mistrzostwa Świata w 2026 roku będą pierwszymi, w którym udział weźmie aż 48 drużyn. Turniej zorganizują trzy kraje Ameryki Północnej - Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk.
W USA zostanie rozegranych 60 meczów, w tym wszystkie ćwierćfinały, półfinały i wielki finał. Po dziesięć spotkań zorganizują Kanada i Meksyk.
Na pięć lat przed rozpoczęciem turnieju pojawił się kolejny problem organizacyjny. Montreal rezygnuje z walki o organizację piłkarskich mistrzostw świata. Zdaniem dziennikarzy serwisu soccer.nbcsports.com, przyczyną takiej decyzji są rosnące koszty związane z odpowiednim przygotowaniem infrastruktury. Obecnie chęć organizacji turnieju wyraziły trzy kanadyjskie miasta - Edmonton, Alberta i Toronto.
Mundial ma zostać rozegrany na 16 stadionach.
-
EkstraklasaOficjalnie: Pierwszy letni transfer Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 maja 2025, 21:21
-
AktualnościOficjalnie: Powołania Probierza na czerwcowe mecze kadry!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 19:07
-
Kwadrans futboluReal kończy sezon, a Modrić kończy epokę... I KWADRANS FUTBOLU #161
Rafał Makowski / 25 maja 2025, 15:10
-
EkstraklasaLegia Warszawa: Ryoya Morishita z powołaniem do kadry!
Wiktor Palmowski / 24 maja 2025, 10:38
-
Kwadrans futboluManchester City znowu z kompromitacją! Czy Guardiola wie co robi? I KWADRANS FUTBOLU #160
Rafał Makowski / 18 maja 2025, 14:58
-
EkstraklasaGwiazda ligi opuści PKO Ekstraklasę
Kamil Gieroba / 18 maja 2025, 12:33