Młody piłkarz Lecha zachwycony obozem przygotowawczym w Opalenicy. “Wszyscy są otwarci na pomoc młodym zawodnikom”

Lech Poznań Ekstraklasa

pilkarskiswiat.com


Od kilku dni trwa zgrupowanie Lecha Poznań w Opalenicy, na którym przebywa wielu młodych piłkarzy m.in. Patryk Olejnik. 16-letni środkowy obrońca w rozmowie z klubowymi mediami ocenił swój debiutancki obóz z pierwszym zespołem. 

Od poniedziałku piłkarze Lecha Poznań przebywają na obozie przygotowawczym w Opalenicy. Na dziewięciodniowe zgrupowanie sztab szkoleniowy “Kolejorza” zabrał 33 zawodników.

Szansę trenowania z pierwszym zespołem otrzymał m.in. Patryk Olejnik. Urodzony w 2006 roku zawodnik gra na pozycji środkowego obrońcy. Do tej pory występował w młodzieżowych zespołach Lecha Poznań.

W minionym sezonie grał w drużynie Centralnej Ligi Juniorów. Na tym poziomie rozegrał łącznie 11 meczów, spędzając na boisku 660 minut.

16-letni zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami wskazał różnicę w treningach między piłką seniorską a młodzieżową.

Intensywność treningów, szybkość działania jest w pierwszej drużynie o wiele większa, niż w zespołach juniorskich. Jakość zawodników stoi na bardzo wysokim poziomie, organizacja gry też odgrywa tu ważną rolę, każdy zna swoje zadania na boisku i konsekwentnie je realizuje  – powiedział.

Olejnik podziękował również starszym kolegom za wskazówki oraz pomoc w szybkiej aklimatyzacji w nowym otoczeniu.

Największe wrażenie pod względem jakości robi na mnie trzech zawodników z Portugalii. Joao Amaral, Joel Pereira i Pedro Rebocho. Jeśli chodzi o piłkarzy z mojej pozycji, bardzo cenne wskazówki dostałem od Bartosza Salamona, podczas tych kilku treningów z drużyną przekazał mi użyteczne podpowiedzi, także przy okazji rozmów na boisku i w szatni. Wszyscy w tej drużynie są otwarci na pomoc młodym zawodnikom – dodał.

Lech Poznań już 5 lipca rozpocznie zmagania w sezonie 2022/2023. Wówczas ekipa z Wielkopolski zagra pierwszy mecz w ramach eliminacji Ligi Mistrzów z azerskim Karabachem Agdam. Początek meczu o godzinie 20:00 na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Źródło: lechpoznan.pl, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.