Nowy ranking FIFA. Reprezentacja Polski bez zmian

pilkarskiswiat.com


Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej opublikowała nowy ranking FIFA. W porównaniu z poprzednim zestawieniem reprezentacja Polski utrzymała 26. miejsce. 

Reprezentacja Polski w czerwcu rozegrała cztery spotkania w ramach fazy grupowej Ligi Narodów. Drużyna Czesława Michniewicza wygrała u siebie z Walią (2:1), zremisowała na wyjeździe z Holandią (2:2) i dwukrotnie przegrała z Belgią. W Brukseli 6:1. a tydzień później na Stadionie Narodowym w Warszawie 0:1.

Wyżej wymienione wyniki pozwoliły Polsce utrzymać 26. miejsce w rankingu FIFA. Biało-czerwoni mają na swoim koncie 1546. punktów rankingowych.

Prowadzi Brazylia przed Belgią i Argentyną (nasz grupowy rywal na mistrzostwach świata w Katarze). Kolejne miejsca w TOP 10 zajmują Francja, Anglia, Hiszpania, Włochy, Holandia, Portugalia i Dania.

W kontekście zbliżających się mistrzostw świata w Katarze. Oprócz wcześniej wspomnianej Argentyny reprezentację Polski wyprzeda również Meksyk. Zespół prowadzony przez Gerardo Martino zajmuje 12. miejsce w rankingu. Araba Saudyjska uplasowała się na 53 lokacie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.