Mistrzostwa świata U-17: Porażka Polaków z Japonią na początek turnieju w Indonezji

pilkarskiswiat.com

Reprezentacja Polski U-17 uległa z rówieśnikami z Japonii (0:1) po trafieniu Rento Takaoki.

Afera alkoholowa zdominowała ostatni dni wokół polskiej kadry U-17. – Jan Łabędzki, Filip Rózga, Oskar Tomczyk i Filip Wolski – zostali przyłapani pod wpływem alkoholu, a selekcjoner Marcin Włodarski postanowił odesłać całą czwórkę z Indonezji do Polski.

Młodzi Polacy mistrzostwa Europy zakończyli na półfinale i porażce z Niemcami (3:5). Oczekiwania jeszcze parę tygodni były większe. –Jestem spokojny, bo wiem, na co nas stać. Wszyscy znamy swoje umiejętności, wiemy, jak chcemy grać i robimy to od wielu miesięcy. W moim nastawieniu nic się nie zmienia – mówił kapitan kadry, Krzysztof Kolanko, który występuje w Górniku Zabrze.

W ósmej minucie doskonałą okazję dla Japonii zmarnował Aren Inoue, który w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Polacy wypracowali ładny atak w 12. minucie, a Szymon Łyczko szukał podaniem partnerów, ale Goto skutecznie interweniował. 22. minucie Karol Borys powinien lepiej zachować się w polu karnym Japończyków, a tylko przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 65. minucie zrobiło się gorąco pod polską bramką, ale Michał Matys zatrzymał szarżujących Japończyków. Chwilę później rywalizacja została przerwana z powodu intensywnych opadów deszczu. Nieprzewidywana pauza negatywnie odbiła się na Polakach. W 76. minucie rezerwowy Rento Takaoka otworzył wynik, nie dając żadnych szans Matysowi. Niestety, naszych zawodników nie było stać na odpowiedź i porażka stała się faktem. Biało-czerwoni o pierwsze punkty powalczą już we wtorek z Senegalem (godz. 10:00), a Japończycy zagrają z Argentyną.