Mistrzostwa świata 2022: Argentyna melduje się w ćwierćfinale, Australia żegna się z Katarem

afa.com.ar

Leo Messi strzelił gola w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Australią (2:1) w swoim 1000. spotkaniu w karierze. Argentyna awansowała do ćwierćfinału, choć rywale postawili trudne warunki.

Lionel Scaloni, którego drużyna jest drugim po Brazylii faworytem do zdobycia mistrzostwa świata, skarżył się na skrócony czas przygotowań jego drużyny do meczu z Socceroos. Z kolei Graham Arnold przygotowywał swój kraj do dopiero drugiego w historii meczu pucharowego na mundialu. Jedyne zwycięstwo Australijczyków w siedmiu meczach przeciwko Argentynie miało miejsce w ich pierwszym spotkaniu w 1988 roku.

Australijczycy wyszli na Albicelestes wysokim pressingiem i wyraźnie nie przestraszyli się Leo Messim i spółką. W pierwszej połowie był fragmenty, kiedy potrafili przejąć inicjatywę. W końcu w 35. minucie po krótkiej wymianie podań, przepięknie płaskim uderzeniem Leo Messi otworzył wynik. Wyrachowanie i doświadczenie w ostatnim kwadransie było już po stronie Argentyńczyków i zasłużenie byli o krok od awansu do ćwierćfinału. W 57. minucie Julian Alvarez doskonale odebrał bramkarzowi i podwyższył wynik. Jeszcze w 77. minucie kontaktowego gola strzelił Socceroos, a samobójem popisał się Enzo Fernandez. Wielkie poświecenie podopiecznych Grahama Arnolda jeszcze w ostatniej sekundzie mogło dać wyrównanie, ale Emiliano Martinez świetnie interweniował. Piłkarze z Ameryki Południowej zostawili wiele zdrowia na mundialu i w ćwierćfinale ich rywalem będą Holendrzy, którzy ograli USA (3:1).