Mioduski o m.in. nowym kontrakcie Karbownika

Dariusz Mioduski/ fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dariusz Mioduski był dziś gościem programu ”Sekcja Piłkarska”. Podczas niego wypowiedział się w ważnych kwestiach dla Legii, jak i polskiego futbolu.

Prezes Legii Warszawa mówił o :

Jarosławie Niezgodzie i jego transferze:

” Gdyby Jarek miał 21/22 lata, to łatwiej byłoby go tu zatrzymać. On sam czuł, że jest to moment, w którym wyjazd jest dobry. Portland było bardzo zdeterminowane, zaoferowali dobre pieniądze. Podjęliśmy optymalną decyzje.”

” Niektórzy nie rozumieją co dzieje się aktualnie w MLS. Gdybyśmy robili 1/10 z tego co robią oni, to pewnie bylibyśmy o wiele dalej. Tam jest duży nacisk kładziony na jakość, młodość.”

Stanowisku Legii w sprawie transparentów:

” Może to stanowisko było zbyt miękkie. Prawdę mówiąc nie było mnie wtedy w kraju, także nie byłem na miejscu, żeby sobie z tym radzić. Była to utrudniona ze mną komunikacja.”

” Nie widziałem stadionu, na którym nie byłoby wulgaryzmów, rasizmu. Chcemy z tym walczyć.”

” I tu mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że zostało zrobione wszystko, żeby to było dobrze załatwione. Ja sam osobiście rozmawiałem z jego ojcem i tutaj nie ma takiej możliwości, żeby ktoś z trybun wpłynął na nasze decyzje, jakich zawodników my bierzemy.”

Potencjalnych transferach:

” Nie patrzymy dziś tylko na uzupełnienia, szukamy wzmocnień, które pomogą nam później w europejskich pucharach. Jeśli uda się ściągnąć obserwowanych piłkarzy zimą, to ściągniemy ich zimą. Jeśli nie, to chcemy, żeby byli oni gotowi na lato”

” W tym momencie jesteśmy w stanie zapłacić za odpowiedniego zawodnika nawet milion, półtora miliona euro. To nie jest w tej chwili problemem. Trzeba jednak kupować z głową.”

Zawodnikach przesuniętych do drugiego zespołu Legii:

” Dla Agry Legia to za wysokie progi. Nasza specyfika jest mimo wszystko inna. Jest to piłkarz, który grałby w większości klubów ekstraklasy. On rozumie w jakiej jest pozycji, jego agenci szukali mu nowego klubu. Jednak kiedy weźmiemy po duwagę to, że zarabiasz jakieś pieniądze, to nie jest łatwe z nich zejść.”

”  Trochę jesteśmy, mogę powiedzieć oszukani przez niego. On sprawiał wrażenie, że chce grać. Deklarował o wiele większą walkę, niż to co później pokazywał na boisku.”

Nowym kontrakcie Michała Karbownika:

” To jest nasz chłopak, z naszej akademii. Rozmawiamy z jego agentem, Mariuszem Piekarskim. Z Michałem będzie przedłużony kontrakt, po prostu i tyle. Jak będzie gotowy na to, żeby wyjeżdżać, to my też usiądziemy do rozmów. Zrobimy wszystko co najlepsze dla klubu i dla niego. Z mojej perspektywy przedłużenie jest formalnością”

Reformie Ekstraklasy:

” Dla mnie wielkim sukcesem jest to, że zaczęliśmy myśleć o tym, co zrobić, żeby liga weszła na wyższy poziom. Zgadzamy się z tym, co trzeba zrobić, żeby wykształciło się jednak parę klubów, które regularnie gra w pucharach. To jest to co podniesie nas w rankingu, jak i postrzeganie polskiej ligi będzie lepsze. Tu się wszyscy zgadzamy. […] Żebyśmy spowodowali, że poziom się podniesie musimy szkolić trenerów, zawodników, ściągać coraz lepszych zawodników z zagranicy, również młodych. Wydaję mi się, że nie powinniśmy ograniczać się tylko do Polaków. Wybór między ESA37, a ESA 34, to wybór między dżumą, a cholerą.”

 

Źródło : youtube.com/sportpl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi