Media: Julian Nagelsmann przejmie PSG, Thierry Henry zostanie asystentem
Paris Saint-Germain rozstanie się z Christophe Galtierem i postawi na Juliana Nagelsmanna. Francuz nie wypełni zatem kontraktu, który obowiązuje do 2024 roku.
W najbliższym czasie, 56-latek zostanie zwolniony po zaledwie sezonie spędzonym w Parku Książąt. Pomimo zapewnieniu jedenastego tytułu Ligue 1, a wcześniej Superpucharu Francji, nie spełnił pokładanych nadziei przede wszystkim w Lidze Mistrzów.
Porażka z Clermont (2:3) oznaczała również, że PSG skończyło ledwie punkt nad RC Lens, które rewelacyjnie spisuje się w lidze. Jak przekonuje, "Foot Mercato", to Julian Nagelsmann jest numerem jeden do przejęcia PSG. W marcu tego roku stracił posadę w Bayernie Monachium.
Katarscy właściciele odbyli zresztą pierwsze rozmowy z niemieckim trenerem. Jeżeli dojdą do porozumienia, to Nagelsmann o chce zabrać ze sobą Thierry'ego Henry'ego, który pełniłby rolę asystenta.
Henry przeżył dwa rozczarowujące okresy w AS Monaco oraz Montrealu, a następnie był asystentem Roberto Martineza w belgijskiej kadrze. Perspektywa pracy z Nagelsmannem w PSG najwyraźniej przemawia do niego.
PSG want Julian Nagelsmann to be their next manager with Thierry Henry as part of his staff, per @lequipe pic.twitter.com/4ggW9ZPOaC
— B/R Football (@brfootball) June 4, 2023
-

AktualnościZnamy podstawowe składy na spotkanie Real Madryt - Bayern Monachium (07.04.2026)Nowacki / 7 kwietnia 2026, 20:00
-


AktualnościSporting Lizbona - Arsenal oficjalne składy. Potwierdzone składy na mecz (07.04.2026)Nowacki / 7 kwietnia 2026, 20:00
-


AktualnościGirona FC - Villarreal CF podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki (06.04.2026)Nowacki / 6 kwietnia 2026, 20:04
-


AktualnościWyjściowe jedenastki na spotkanie Napoli - AC Milan (06.04.2026)Nowacki / 6 kwietnia 2026, 19:47
-

AktualnościWyjściowe jedenastki na spotkanie Lechia Gdańsk - Korona Kielce. Kto zagra od pierwszej minuty? (06.04.2026)Nowacki / 6 kwietnia 2026, 19:29
-

AktualnościZnamy wyjściowe składy na spotkanie Juventus - Genoa CFC (06.04.2026)Nowacki / 6 kwietnia 2026, 17:21































