
Matthijs de Ligt skłonny obniżyć pensję, Bawarczycy są zdeterminowani na Holendra
Matthijs de Ligt obniży swoją pensję, by zasilić Bayern Monachium za wszelką cenę. Holender jest bliski przenosin z Juventusu Turyn do Bundesligi.
W Starej Damie holenderski obrońca zarabia około 10 milionów euro rocznie netto. Na taką kwotę nie może liczyć w Niemczech ze względu na różne modele podatkowe. De Ligt mógłby przenieść się do Premier League, ale już wyraźnie zasugerował, że chętnie wybierze karierę za naszą zachodnią granicą.
Bawarczycy złożyli ofertę w wysokości 60 mln euro plus 10 mln euro premii. Dzieje się tak po tym, jak dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić i dyrektor techniczny Marco Neppe udali się w poniedziałek do Turynu, aby negocjować z odpowiednikiem Federico Cherubinim i agentką piłkarza Rafaelą Pimentą. W Juve utrzymują, że usatysfakcjonuje ich 80 mln euro, pomimo iż kwota wykupu w umowie wynosi 120 mln euro.
Nie jest tajemnicą, iż transfer Holendra jest uzależniona od przyszłości Roberta Lewandowskiego, za którego oczekują otrzymać w granicach 50-55 mln euro. Bayern w sobotę wylatuje na tournee do Stanów Zjednoczonych i do tego czasu powinniśmy mieć wyjaśnione ruchy.
Bayern are already preparing a new direct approach with Juventus for Matthijs de Ligt. Full agreement on personal terms, but €60m is not enough to convince Juventus.
#FCBayern
Chelsea are still working on Nathan Aké deal and in direct contact with Kalidou Koulibaly's agent. pic.twitter.com/1o7TYVMZjv
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 12, 2022
-
La LigaOficjalnie: Jóźwiak opuszcza Granadę
Kamil Gieroba / 7 czerwca 2025, 16:05
-
Kwadrans futboluReprezentacja Polski wraca a my znowu musimy to oglądać... I KWADRANS FUTBOLU #163
Rafał Makowski / 7 czerwca 2025, 14:39
-
MŚ 2026Mistrzostwa Świata 2026: Awans totalnych debiutantów
Kamil Gieroba / 6 czerwca 2025, 10:59
-
PolecaneFeio szuka pracy. Wróci do ojczyzny?
Kamil Gieroba / 5 czerwca 2025, 13:39
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07