Marne widowisko i debiut Zlatana na San Siro

AFP

Mecz Milanu z Sampdorią stał pod znakiem debiutu Zlatana Ibrahimovicia. 38-letni Szwed niedawno podpisał kontrakt z “Rossoneri” i był najbardziej wyczekiwanym piłkarzem dzisiejszego dnia na San Siro. Po bardzo bezbarwnych i nijakich 90 minutach, na tablicy widniał wynik 0-0.

Pierwsza część gry była idealnym podsumowaniem tego sezonu w wykonaniu Milanu, nuda i beznadziejność – wystarczą tylko te dwa słowa. Całkiem nieźle grał Krzysztof Piątek, ale nie miał żadnych klarownych sytuacji do strzelenia bramki. 55. minuta to czas, kiedy całe San Siro wstrzymało oddech – na boisku pojawił się Zlatan Ibrahimović, który zastąpił polskiego napastnika. Gra Milanu z przodu się nieco ożywiła, praktycznie od razu Szwed miał dobrą okazję po strzale głową, ale piłkę pewnie wyłapał Audero. Sampdoria dobrze funkcjonowała w grze defensywnej, solidny występ zaliczył Bartek Bereszyński, który w końcówce był odpowiedzialny poniekąd za krycie Zlatana. Na dodatek, Polak w 94. minucie zaliczył kluczowy wślizg, przy którym zatrzymał szarżującego w polu karnym Leao.

Dla Milanu jest to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa, zajmują aktualnie 12. miejsce w tabeli Serie A. Podopieczni Claudio Ranieriego po porażce z Juventusem i dzisiejszym podziale punktów, okupują niską 16. lokatę.

06.01.2020, 18. kolejka Serie A 2019/2020, San Siro (Mediolan).

AC Milan – UC Sampdoria 0:0 (0:0)

Sędzia: Davide Massa

Żółte Kartki: Krunić (Milan) – Depaoli, Thorsby, Colley, Bereszyński, Linetty (Sampdoria)

AC Milan: Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli (C), Theo Hernandez – Bonaventura (56′ Leao), Bennacer, Krunić (85′ Paqueta) – Calhanoglu, Suso, Piątek (55′ Ibrahimović)

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Chabot, Colley, Murru – Gaston Ramirez (30′ Depaoli, 42′ Jankto), Thorsby, Ronaldo Vieira, Linetty – Gabbiadini, Quagliarella (86′ Ekdal) (C)