Serie A: Udinese rzutem na taśmę wygrywa z Lecce

Catenaccio (Twitter)

W meczu 18. kolejki Serie A US Lecce przegrało z Udinese Calcio 0:1. Jedynego gola w dzisiejszym meczu zdobył Rodrigo De Paul.

Na Stadio Via del Mare mierzyły się drużyny walczące o utrzymanie, Lecce podejmowało Udinese, minimalnym faworytem byli goście.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze. Na uderzenie z przewrotki zdecydował się Khouma Babacar, ale strzelił bardzo niecelnie. W 21. minucie Lecce na prowadzenie mógł wyprowadzić Marco Mancosu, lecz świetnie po jego uderzeniu interweniował Juan Musso. W końcowych minutach pierwszej połowy widzieliśmy jeszcze dwie okazje, gospodarzy i gości. Ze strony Lecce ponownie próbował Mancosu i uderzył tuż obok bramki. Blisko wyprowadzenia Udinese na prowadzenie był Rolando Mandragora, który zdecydował się na kopnięcie z ok. 30 metrów jednak świetnie po jego strzale zachował się Gabriel.

Już na początku drugiej połowy piłkę do bramki Lecce skierował Stefan Okaka, ale gol nie został uznany bo gracz Udinese był na spalonym. Chwilę później gości na prowadzenie mógł wyprowadzić Rodrigo De Paul, lecz uderzył tuż nad bramką. Prowadzenie gospodarzom mógł dać Jacopo Petriccione jednak minimalnie się pomylił. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem to Udinese w końcówce meczu zadało decydujący cios. Rolando Mandragora podał do De Paula, ten kapitalnie przyjął piłkę, minął obrońcę i precyzyjnym strzałem pokonał Gabriela.

Ostatecznie Lecce przegrało z Udinese 0:1 i są to zasłużone trzy punkty gości, którzy przetrwali napór Lecce w pierwszej połowie, w drugiej mieli kilka okazji, a tą decydującą wykorzystali.