skysports.com

Według La Gazzetta dello Sport Inter Mediolan zamierza podjąć próbę kupna Marcosa Alonso już w styczniu.

Podobno dużym zwolennikiem takowego transferu jest szkoleniowiec Interu – Antonio Conte. Włoch bardzo cenił 28-latka podczas swojej przygody z Chelsea.

Obecnie Marcos Alonso jest często pomijany przez Franka Lamparda. Według La Gazzetta dello Sport Hiszpan chętnie dołączyłby do ekipy swojego byłego trenera.

Według informacji wspomnianego źródła Inter podjął już nawet wstępne rozmowy z The Blues na temat wypożyczenia defensora z opcją wykupu. Takie porozumienie nie odpowiada władzom Chelsea. Londyńczycy chcieliby definitywnie zakończyć współpracę z 28-letnim obrońcą. Zarobione pieniądze z transferu Hiszpana mogliby spożytkować na wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Warto przypomnieć, iż ostatnio CAS skrócił nałożony nakaz transferowy na The Blues.

Marcos Alonso grał już kiedyś w lidze włoskiej. To właśnie z tej ligi, a konkretnie z Fiorentiny przeniósł się do klubu z Londynu w letnim okienku transferowym 2016 roku.

W obecnym sezonie lewy obrońca wystąpił w trzynastu spotkaniach. Zdobył jednego gola oraz zaliczył dwie asysty. Kontrakt Marcosa Alonso obowiązuje z Chelsea do końca sezonu 2022/2023.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *