Marcelo Bielsa nowym trenerem Meksyku?

Zdjęcie: Twitter

Meksykańska piłka nie jest obecnie na dobrej drodze. Trener Gerardo “Tata” Martino opuścił reprezentację, więc “El Tri” mają wakat. Głównym kandydatem związku piłkarskiego ma być Marcelo Bielsa.

Reprezentacja Meksyku pierwszy raz od dawna nie wyszła z grupy mundialu. Wszystko przez bilans bramkowy, w którym Polacy okazali się lepsi. Kontrakt z Martino nie został przedłużony, a ulubieńcem zarządu meksykańskiej piłki ma być doświadczony w roli selekcjonera – Marcelo Bielsa. Informacje podali dziennikarze “ESPN”.

Wybór selekcjonera jest bardzo ważny, ponieważ trener poprowadzi reprezentację na mistrzostwach w 2026 roku, których Meksyk będzie współgospodarzem. Kadra Marcelo Bielsy będzie bazowała na skomplikowanej taktyce i analizie rywala, więc argentyński trener będzie miał dużo czasu na przygotowanie swoich zawodników do zmagań na meksykańskiej ziemi.

Bielsa trenował wcześniej Argentynę oraz Chile. Jego ostatnim miejscem pracy było Leeds United, z którym po latach awansował do Premier League w sezonie 19/20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.