Liga Mistrzów: Real wywiózł z Lipska minimalną zaliczkę

Real Madrid C.F. (X)

Real Madryt wygrał na wyjeździe z RB Lipsk 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Piękną i decydującą bramką popisał się Brahim Diaz. Bohaterem “Królewskich” został jednak bramkarz.

Spotkanie rozpoczęło się od wielu sytuacji bramkowych z obydwu stron. Już w 2. minucie piłkę w siatce umieścił RB Lipsk, jednak sędzia uznał że Henrichs który był na spalonym absorbował bramkarza. Próbował też Real Madryt: m.in. Camavinga. Sytuacje sam na sam z bramkarzem miał napastnik gospodarzy – Sesko. Ten sam napastnik jeszcze dwukrotnie stanął w dogodnej okazji ku zdobyciu bramki, ale brakowało celności. Mecz toczył się w dużym tempie, akacja za akcję. Wraz z upływem czasu było mniej sytuacji, ale kibice i tak nie mogli narzekać na atrakcyjność widowiska. Do przerwy padło aż trzynaście strzałów, brakowało tylko bramek.

Cztery minuty po zmianie stron Brahim Diaz złamał przed szesnastkę i zdecydował się na strzał z linii pola karnego. Fenomenalne uderzenie piłkarza Realu i Gulacsi musiał wyjmować piłkę z siatki. KIlka minut później  Mocne uderzenie Olmo, Lunin sparował piłkę przed siebie i  Sesko starał się dobić, jednak ponownie górą golkiper Realu. “Królewscy” też mieli okazję na podwyższenie wyniki. Vinicius dograł w pole karne do Rodrygo. Ten w dogodnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką. Chwilę później już sam Vinicius zwiódł dwóch rywali i oddał płaski strzał. Uderzenie Brazylijczyka wylądowało na prawym słupku. Najlepszą okazję na wyrównanie gospodarze mieli w 83. minucie. Ponownie przed szansą stanął Sesko, ale ponownie zatrzymał go genialny tego wieczoru Lunin. Na Red Bull Arena kibice byli świadkami bardzo intensywnego meczu, z wieloma okazjami, ale to Real Madryt okazał się minimalnie lepszy. Bohaterem drużyny Carlo Ancelottiego Andriy Lunin.

13.02.2024 r., Red Bull Arena, 1/8 Ligi Mistrzów (1. mecz)

RB Lipsk – Real Madryt 0:1 (0:0)
Brahim 48′

RB Lipsk: Gulácsi – Simakan, Klostermann, Orbán, Raum – Olmo (75. Elmas), Henrichs (75. Haidara), X. Schlager (90+1. Kampl), Simons – Openda (75. Poulsen), Šeško

Real Madryt: Lunin – Carvajal, N. Nacho, Tchouaméni, F. Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga, B. Díaz (84. Vázquez) – Rodrygo (84. Joselu), Vinícius Júnior

Kartki: Simakan, Poulsen, Šeško – Vinícius Júnior