
Manchester City zainteresowany utalentowanym Argentyńczykiem. To gwiazda mundialu
Manchester City to kolejny klub, który zgłasza się po niekwestionowaną gwiazdę tegorocznych mistrzostw świata do lat 17, Claudio Echeverriego.
Claudio Echeverri to jeden z największych talentów młodego pokolenia w Argentynie. 17-latek zadebiutował w seniorskiej drużynie River Plate na początku 2023 roku, a teraz odgrywa główną rolę w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju podczas mundialu rozgrywanego w Indonezji. W piątek młodzi piłkarze "Albicelestes" pokonali w ćwierćfinale Brazylię (3:0), a Echeverri popisał się hat-trickiem.
Aktualnym liderem klasyfikacji króla strzelców mistrzostw świata do lat 17 zaczęły interesować się wielkie kluby (m.in. Paris Saint-Germain i Real Madryt). Wczoraj hiszpański "SPORT" poinformował, że do tego grona dołączył Manchester City.
Jak podaje z kolei Fabrizio Romano, klauzula odejścia Echeverriego wynosi 25 milionów euro, jednak kwota ta może wzrosnąć do 30 milionów euro. Jego obecny kontrakt w River Plate wygasa w grudniu 2024 roku.
Utalentowany Argentyńczyk już w tym momencie porównywany jest przez wielu piłkarskich ekspertów do Lionela Messiego czy Diego Maradony.
W najbliższy wtorek reprezentacja Argentyny do lat 17 powalczy o występ w finale młodzieżowego mundialu. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Niemiec. Spotkanie zostanie rozegrane na Manahan Stadium w Surakartrze, a pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 9:30 czasu polskiego.
Argentina gem Claudio Echeverri has €25m release clause included into his contract — it could go up to €30m.
2006 born top talent scored an hat-trick vs Brazil U17, he’s on the radar of multiple clubs.
El Diablito’s current deal at River Plate expires in December 2024. pic.twitter.com/SSf53Klrx6
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) November 26, 2023
-
Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167
Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166
Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-
EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy
Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-
Kwadrans futboluCezary Kulesza podejmuje kolejną świetną decyzje... I KWADRANS FUTBOLU #165
Rafał Makowski / 22 czerwca 2025, 14:02