Kolejny reprezentant Hiszpanii w Premier League? Nico Williams znalazł się na celowniku angielskiego giganta

fot. Nicholas Williams

fot. Athletic Club

Nico Williams latem może opuścić szeregi Athleticu Bilbao i przenieść się do Premier League. Siedmiokrotny reprezentant Hiszpanii znalazł się bowiem w orbicie zainteresowań Liverpoolu – poinformował dziennik „AS”. 

Nico Williams już od dwóch sezonów stanowi o sile ofensywnej Athleticu Bilbao. 20-letni skrzydłowy, występujący najczęściej po prawej stronie boiska, ma na swoim koncie 56 meczów w LaLiga. Strzelił w nich trzy bramki i zaliczył pięć kluczowych podań. Dołożył do tego 4 trafienia i jedną asystę w 9 spotkaniach Pucharu Króla.

Dobrą postawą na ligowych boiskach zapracował na powołanie do seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. W narodowych barwach rozegrał  do tej pory 7 meczów. Znalazł się również w 26-osobowej kadrze na turniej finałowy mistrzostw świata w Katarze, notując:

  • 21. minut w wygranym 7:0 meczu grupowym z Kostaryką,
  • 24. minuty w zremisowanym 1:1 meczu z Niemcami,
  • 57. minut w przegranym 1:2 meczu z Japonią,
  • 43. minuty w przegranym po rzutach karnych meczu z Maroko,

Nie dziwi więc fakt, że nazwisko Hiszpana bryluje na listach życzeń wielu europejskich klubów. Jak poinformował dziennik „AS”, Williams już latem może zmienić klub. Jego pozyskaniem zainteresowany jest bowiem Liverpool. W grę wchodzi wyłącznie transakcja gotówkowa.

W obowiązującej do końca czerwca 2024 roku umowie widnieje klauzula wykupu opiewająca na 50 milionów euro. Klub z Kraju Basków może mieć latem ostatnią szansę na zarobienie dużych pieniędzy na sprzedaży swojego wychowanka. Sprawa jest rozwojowa, a konkretów dotyczących przyszłości Nico Williamsa należy spodziewać się na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x