
Mak odchodzi z Górnika Łęcznej
Michał Mak oficjalnie rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z Górnikiem Łęczna. Według polskich mediów Mak ma zostać niebawem nowym zawodnikiem Wieczysty Kraków.
Dla drużyny z Łęcznej 30-latek rozegral 46 spotkań strzelając trzy bramki, oraz dokładając do swojego dorobku siedem asyst. Wcześniej pomocnik grał dla takich jak między innymi Wisły Kraków, GKS-u Bełchatów, Lechii Gdańsk, Arminii Bielefeld czy Śląska Wrocław.
- Chciałbym podziękować klubowi, drużynie, kibicom za te wspomnę 1,5 roku, które będę pamiętał na zawsze. Chwile związane z awansem były czymś wielkim, to był mój główny cel, z jakim przychodziłem do Górnika i cieszę się ze mogłem brać w tym udział. Były też gorsze chwile, jak spadek z Ekstraklasy, ale zawsze byliście z nami, za co dziękuję! Będę trzymał kciuki za drużynę i za Górnika. Do zobaczenia Górnicy! - powiedział dla klubowych mediów Mak.
Teraz jego nowym pracodawcą ma zostać Wieczysta Kraków, która w ostatnim czasie awansowała do czwartej ligi, po wygranych barażach z rezerwami Termalici. Ostatnio do drużyny prowadzonej przez Franciszka Smudę trafili Błażej Augustyn oraz Adrian Klimczak. Natomiast w drużynie z Krakowa możemy znaleźć wiele znanych nazwisk, które w przyszłości występowały w Ekstraklasie, chociażby Michała Miśkiewicza, Seweryna Michalskiego, Łukasza Burligi, Thibaulta Moulina, Radosława Majewskiego, Sławomira Peszki, czy Macieja Jankowskiego. Według wszystkich zapowiedzi właścicieli klubu jak i samych piłkarzy oraz trenera Smudy w ciągu trzech lat Wieczysta ma zaliczyć trzy awanse z rzędu. Czy to się stanie, musimy na to cierpliwie poczekać.
Źródło: Górnik Łęczna
-
AktualnościManchester United blisko transferu Xavi Gery z Valencii
Damian Nowacki / 24 lipca 2025, 13:51
-
AktualnościArsenal na tropie nowych wzmocnień: Gordon, Rodrigo i Eze na celowniku
Damian Nowacki / 24 lipca 2025, 10:43
-
AktualnościLiverpool pozyskuje Hugo Ekitike z Eintrachtu Frankfurt za 69 milionów funtów
Damian Nowacki / 24 lipca 2025, 10:17
-
Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167
Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166
Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28