Maciej Skorża: Czujemy ogromny zawód i rozczarowanie, musimy się podnieść

Skorża

Zdjęcie: YouTube/Lech Poznań


Czujemy ogromny zawód, rozczarowanie, ale sezon się nie skończył. Musimy się podnieść – powiedział rozgoryczony Maciej Skorża.

Raków Częstochowa zdołał obronić tytuł Fortuna Pucharu Polski i zdecydowanie pokonał na Stadionie Narodowym w Warszawie Lecha Poznań (3:1). Oprócz emocji czysto sportowych mieliśmy do czynienia z wielką kompromitacją kibiców Kolejorza, którzy nie chcieli z trybun dopingować zawodników, gdyż władze ratusza zabronili wniesienia dużych flag.

W Poznaniu oczekiwali na szóstych krajowy puchar, a jednak musieli objeść się smakiem. Mistrzostwo Polski pozostaje w zasięgu, ale potrzebne będzie potknięcie w lidze drużyny Marka Papszuna.

– Jesteśmy bardzo smutni, że tak się potoczyło to spotkanie. Fatalnie zaczęliśmy mecz, pierwsze zagranie Rakowa za plecy naszych obrońców i już przegrywaliśmy 0:1. Z czasem drużyna była bardziej zdeterminowana, stwarzała sobie okazje do wyrównania, ale zabrakło nam precyzji. Po stracie drugiego gola byliśmy już w trudnej sytuacji – ocenił trener Lecha.

– W drugiej połowie chcieliśmy zagrać jeszcze bardziej ofensywnie. Po golu na 1:2 zespół robił wszystko, by doprowadzić do wyrównania. Niestety Raków był bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Trudno coś mądrego powiedzieć po takim meczu. Czujemy ogromny zawód, rozczarowanie, ale sezon się nie skończył. Musimy się podnieść, dopóki są szanse, to do końca będziemy walczyć o Mistrzostwo Polski – zaznaczył.

źródło: lechpoznan.pl /


Fortuna Puchar Polski: Raków Częstochowa zwycięża w finale z Lechem Poznań!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.