Manchester United wygrywa na Old Trafford!

Manchester United pokonał w ostatnim domowym meczu tego sezonu drużynę Brentford 3:0. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobywali Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo oraz Raphael Varane.

Walczący od europejskie puchary drużyna Manchesteru United do meczu z beniaminkiem podchodziła w roli faworyta. W kadrze drużyny Ralfa Rangnicka znaleźli się Fred oraz Edinson Cavani. Niemiecki trener nadal nie mógł skorzystać z usług Paula Pogby oraz Jadona Sancho. Do pierwszej jedenastki Czerwonych Diabłów, po dłuższym czasie powrócił z kolei Juan Mata. Dla Hiszpana, któremu 1 lipca kończy się kontrakt, mógł to być pożegnalny mecz z Old Trafford.

Zespół Thomasa Franka do meczu przystępował po serii 4 meczów bez porażki. W składzie Brentfordu z powodu kontuzji zabrakło Sergi Canosa, Franka Onyeki oraz Ethana Ponnocka.

Już w 9 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Podanie Anthony’ego Elangi z wykorzystał Bruno Fernandes, który zdobył pierwszą bramkę dla Manchesteru United od 20 lutego i meczu wyjazdowego meczu z Leeds.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, prostopadłe podanie Juana Maty na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Po analizie VAR bramka nie została jednak uznana, gdyż Portugalczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gry sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru United w wyniku faulu Rico Henry’ego na Cristiano Ronaldo. Stały fragment gry na bramkę zamienił sam poszkodowany, który zmylił Davida Rayę i pokonał go mocnym uderzeniem w prawy róg bramki.

W 71 minucie meczu na boisku zameldował się wracający po kontuzji Fred, który zastąpił Nemanję Maticia. Dla Serba było to pożegnanie z Old Trafford i kibicami Czerwonych Diabłów, gdyż kilka tygodni temu zapowiedział swoje odejście z Manchesteru United.

Wynik meczu ustanowił minutę później Raphael Varane, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Alexa Tellesa i pokonał bramkarza Brentford. Dla byłego zawodnika Realu Madryt była to pierwsza bramka zdobyta w barwach Czerwonych Diabłów.

Dzięki dzisiejszej wygranej Manchester Untied zachował matematyczne szanse w walce o top 4 i awans do Ligi Mistrzów oraz znacząco przybliżył się do ewentualnego miejsca dającego kwalifikację do Ligi Europy.

35 kolejka Premier League. 02.05.2022 Old Trafford, Manchester

Manchester United – Brentford 3:0

9’Bruno Fernandes 61’ Cristiano Ronaldo 72’ Raphael Varane

Manchester United: De Gea – Dalot, Lindelof, Varane, Telles – McTomiany, Matić (Fred) – Elanga (Cavani), Bruno Fernandes, Mata (Jones) – Cristiano Ronaldo

Trener: Ralf Rangnick

Brentford: Raya – Ajer, Rasmussen, Jansson, Sorensen, Henry – Janlet (DaSilva), Norgaard (Jensen), Eriksen – Mbuemo (Wissa), Toney

Trener: Thomas Frank