Lyon pewnie pokonuje Bastię

flickr.com

Olympique Lyon na Parc Olympique Lyonnais okazał się bezlitosny dla gości z Bastii.  Nie był to jednak w pełni zdominowany przez gospodarzy mecz i niestety również niezbyt ciekawy.

Już w pierwszej minucie żółtą kartkę otrzymał Gael Danic, zawodnik Bastii. Ta sytuacja zwiastowała plagę kartek jaka nawiedziła gości. W 47 minucie za faul na ostatnim zawodniku boisko opuścił Jean-Louis Leca, a w 74 minucie drugą żółtą, więc w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Yannick Cahuzac. Obydwa indywidualne napomnienia zdążył skompletować w zaledwie 7 minut.

Jeśli chodzi o popisy strzeleckie nie był to najlepszy mecz. W 37 minucie z rzutu karnego pewnym strzałem bramkę zdobył Lacazette. W 86 minucie było już 2:0, do własnej bramki piłkę skierował Pierre Bengtsson. Gracze gości zbyt późno zajęli się odrabianiem strat. W 93 minucie kontaktowego gola zdobył Enzo Crivelli, ale było już za późno na wyrównanie.

Łącznie zawodnicy Olympique Lyon oddali 23 strzały na bramkę, z czego 7 było celnych. Gracze Bastii mogli popisać się zaledwie 10 próbami, z czego 40% leciało w światło bramki.

Olympique Lyon 2 – 1 SC Bastia