LOTTO Ekstraklasa: W deszczowym Gdańsku bez gradu bramek

flickr.com

W ostatnim sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Dla Lechii strzelił Wolski, dla Pogoni natomiast Frątczak z rzutu karnego.

Ostatnio Pogoń Szczecin gra dobrze. Potwierdził to wynik meczu w Gdańsku. Obydwie drużyny zaczęły mecz z wysokim presingiem i gdyby nie spalony to Pogoń już w drugiej minucie prowadziłaby w Gdańsku. Lechia starała się natomist zdominować Pogoń Szczecin. Warunki pogodowe znacząco utrudniały interwencje bramkarzom, piłka często wylatywała z rąk dla Kudły. Deszczowy dzień w Gdańsku zapamięta dobrze Rafał Wolski, ten po podaniu od Jakuba Wawrzyniaka strzelił w Gdańsku swoją pierwszą bramkę,a cały stadion wprost oszalał. Lechia mogłaby wygrać, szansę na podwyższenie prowadzenia miał między innymi Marco Paixao, jednak słupek uratował “Portowców”. Tuż przed końcem pierwszej połowy w polu karnym Lechii Gdańsk popychany był Adam Frątczak. Sędzia mocno niepewny pod wpływem decyzji skonsultowanej z sędziom liniowym wskazał na 11 metry. Adam zjadł nawet ogryzek jabłka, który rzucono w jego stronie, po czym pewnie wykonał “jedenastkę”. Pogoń do szatni schodziła z wynikiem 1:1.

Wszystko co warte było obejrzenia wydarzyło się w pierwszych 45 minutach. W drugie połowie zespoły nieco zwolniły. Jeśli chodzi o posiadanie to dominowała Lechia, jednak nie przeniosło się to w żadnym stopniu na strzały. Piotr Nowak mocno zarzucał złe decyzje sędziego i po części z trenerem Lechii można się zgodzić. Zła pogoda i niepewne decyzje sędziów sprawiło że piłkarzom nieco odechciało się grać. Pogoń z pewnością jednym punktem się zadowoliła, w Gdańsku czuć było jednak niedosyt.

Lechia Gdańsk 1:1 Pogoń Szczecin

Strzelcy: `9 1:0 27.Wolski | `45 1:1 9.Frątczak

Skład Lechii Gdańsk: 32.Milinković-Savić, 30.Nunes(`77 41.Stolarski), 22.Maloca, 2. Janicki, 3.Wawrzyniak, 17.Haraslin(`72 10.Mila), 6.Sławczew, 20.Chrapek(`86 13.Pawłowski), 27.Wolski, 7.Krasić, 19.Paixao

Skład Pogoni Szczecin: 66.Kudła, 2.Rapa, 21.Rudol, 33.Lewandowski, 77.Nunes, 6.Murawski, 23.Matras, 11.Delev, 27.Akahosi(`92 10.Kort), 7.Gyurcso(`64 14.Drygas), 9.Frątczak(`79 93.Zwoliński)

Żółte kartki: (67)Sławczew, (90+2)Janicki |(53)Nunes, (74)Akahoshi, (90)Kudła