Lula ostro krytykuje piłkarzy Brazylii: samolot kadry wrócił z jednym zawodnikiem po porażce 1:2 z Norwegią
Prezydent Brazylii Luiz Inácio Lula da Silva skrytykował zawodników reprezentacji, którzy nie wrócili do kraju po odpadnięciu z Mistrzostw Świata 2026. Samolot kadry wrócił zaledwie z jednym piłkarzem, a wynik 1:2 z Norwegią w 1/8 finału oznacza najgorsze występy Brazylii na mundialach w XXI wieku.
Słowa prezydenta po powrocie reprezentacji
Luiz Inácio Lula da Silva skrytykował zawodników za brak powrotu do kraju po porażce w 1/8 finału. Zwrócił uwagę na to, że delegacja wyjechała liczna, a wróciła praktycznie samotna, co jego zdaniem stanowi upokorzenie dla kraju.
W przemówieniu cytował: "Delegacja wyjechała z wieloma ludźmi, a wróciła sama. W samolocie kadry nie było prawie nikogo. Ludzie, cóż za hańba. W samolocie był tylko jeden zawodnik. Gdyby wygrali, wszyscy by tu tańczyli."
Reakcje po odpadnięciu i konsekwencje sportowe
Federacja poinformowała, że "Seleção" zakończyła udział w mundialu po porażce 1:2 z Norwegią w 1/8 finału, co wywołało złość wśród kibiców. Wielu sympatyków oczekiwało innej postawy po wysokich oczekiwaniach przed turniejem.
To najgorsze występy Brazylii na światowych finałach w XXI wieku, co podkreśla skalę rozczarowania zarówno wśród fanów, jak i osób związanych z futbolem w kraju.
-

AktualnościAdrien Rabiot: Nie mamy planu na Lamine Yamala, skupiamy się na całej drużynie Hiszpanii















Michał Bosak / 14 lipca 2026, 13:04
-


AktualnościCeny biletów na półfinały MŚ: Argentyna–Anglia dużo droższy niż Francja–Hiszpania















Michał Bosak / 14 lipca 2026, 12:41
-



AktualnościPrzewidywane składy na mecz Francja - Hiszpania | 14.07.2026















Michał Bosak / 14 lipca 2026, 11:12
-


AktualnościFrancja - Hiszpania sędzia spotkania. Kto poprowadzi mecz? (14.07.2026)















Michał Bosak / 14 lipca 2026, 9:12
-

AktualnościPo zwycięstwie Argentyny 3:1 nad Szwajcarią: co najmniej dwie ofiary i starcia z policją po celebracjach















Michał Bosak / 13 lipca 2026, 15:49
-

AktualnościThomas Tuchel ostro zmobilizował Anglię podczas przerwy – Jude Bellingham wyrównał i zapewnił zwycięstwo nad Norwegią















Michał Bosak / 13 lipca 2026, 15:05




































